logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Symphony of the Seas největší ze všech výletních lodí

Datum: 25.04.2018

dreamstime_l_113242688

Po třech letech stavby se tato největší světová výletní loď letos v dubnu vypravila na svou první cestu z Barcelony při své inaugurační plavbě po Středozemním moři. Ale rekordní velikost této lodě není jediným nárokem na slávu, kterou jí dávají světová média. Na této lodi má svůj domov nejvyšší vodní tobogánu na moři, nejrychlejší internet v oceánech a pro pasažéry je zde k vidění více uměleckých děl než Louvru.

Majitelem této majestátné lodi je společnost Royal Caribbean International, což je značka plavební společnosti původně založená v Nor­­sku a v současnosti sídlící v Miami na Floridě. Společnost se svou flotilou 24 lodí a s objednávkou dalších šesti ovládá 22 % trhu luxusních plaveb po celém světě. Luxusní výletní loď Symhony of the Seas je registrována v přístavu na Bahamách.

Pár čísel

Délka této největší lodě na této planetě je 362 metrů. Na její palubu se vejde až 6 680 pasažérů, o které se stará 2 200 členů posádky, což dělá dohromady téměř devět tisíc lidí. Při běžném zatížení se toto plavidlo tyčí nad úroveň hladiny moře do výšky 72 metrů. To odpovídá výškové budově o 22 patrech. Její hmotnost je 228 tisíc tun a její stavba trvala tři roky a stála zhruba miliardu eur (přes 25 miliard korun). Na sedmidenní plavbu se spotřebuje 20 tun potravin. Jediná připomínka času přichází z tabulí hlásící datum a čas přišroubovaných ke dnu každé z 24 výtahů, které vám říkájí, jaký den je. Nejdražší pokoj Ultimate Family Suite s rozlohou 125 metrů stojí 100 tisíc dolarů za týdenní plavbu. Minuta užívání si takovéhoto luxusu tak vyjde na 10 dolarů.

Třída Oasis

Symphony of the Seas je již čtvrtou v pořadí ve třídě lodí Oasis a spolu se svými sestrami – Oasis of the Seas (2009), Allure of the Seas (2010) a Harmony of the Seas (2016) – patří mezi ta největší výletní plavidla, která dnes brázdí hladiny moří. Není to o tom, že čím větší tím lepší. Je to o tom, že můžete vyzkoušet úplně všechno, co uvidíte. Tim Klauda, ​​viceprezident pro produktové a digitální zážitky, říká, že blízká budoucnost Royal Caribbean je fascinující a vše se točí kolem zdokonalování digitální technologie na palubě. Společnost v současné době testuje spoustu technologických novinek: stolování s virtuální realitou, kde je každý chod synchronizován s virtuálním prostředím zobrazeným pomocí VR setu; rozšířená realita může “prohlédnout” zeď, aby viděla posádku při práci na palubě, v kuchyních nebo ve strojovně; navigace pomocí 3D map; a nalodění pomocí rozpoznání obličeje.

Cesta do Ameriky

Symfonie moří stráví letní sezónu 2018 ve Středozemním moři, odkud bude vyplouvat z Barcelony. Na podzim vypluje do Atlantského oceánu, kde si to zamíří do Miami, od­kud bude zase vyplouvat do Karibiku. –r–

Napsat komentář