logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

KoresponDance bude, znovu mezinárodní a znovu roztančí Prahu i Žďár

Datum: 22.05.2021

Letecky-pohled-zamek

Letošní kulturní léto nepřijde o všechny festivaly. Pořadatelé KoresponDance – festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu – se rozhodli nepřetrhnout tradici a už po deváté přivítají v červnu diváky v Praze v Invalidovně a v červenci pak na zámku ve Žďáru nad Sázavou. Na rozdíl od minulého roku situace umožní přivézt i zahraniční hvězdy. Festival, který se vždy konal zejména open-air, si publikum tentokrát užije venku celý.  KoresponDance 2021 přinese festivalovou atmosféru i bezpečné komorní prostředí.  

KoresponDance je festival naditý tancem, akrobacií, akcemi a vystoupeními, nad kterými se tají dech. První festivalový den letošního ročníku můžeme očekávat 24. června v Praze na zahradě karlínské Invalidovny. Diváci se budou moci těšit na taneční battle, workshop a tři představení. Obyvatele Žďáru na Sázavou pak v rámci KoresponDance in the City budou ve dnech od 14. do 16. července náhodně překvapovat umělci v nejrůznějších zákoutích města. KoresponDance pak vyvrcholí o víkendu od 16. do 18. července na zámku ve Žďáru nad Sázavou. „Přes všechny strasti, které pandemie do světa kultury vnesla, si vážíme toho, že se můžeme znovu setkat. Jsme šťastní, že můžeme i letos s KoresponDance přivézt lidem kulturu, o kterou byli více než rok ochuzeni. Navíc tento rok bude náš festival opět mezinárodní, diváci se budou moci těšit nejen na české umělce, ale i ty zahraniční,“ říká ředitelka festivalu Marie Kinsky. 

KoresponDance 2021 v bezpečném a komorním prostředí 

Hlavní víkendový program, ve Žďáru nad Sázavou, je koncipovaný jako několik malých uzavřených festivalů vždy pro limitovaný počet diváků. V průběhu tříhodinového bloku budou moci zhlédnout tři představení, v mezičase bude hrát kapela, k dispozici budou i stánky s občerstvením. Takové bloky se během víkendu odehrají celkem čtyři, jeden v pátek, dva v sobotu a jeden v neděli. „Bezpečnost diváků a performerů je pro nás prioritou, proto jsem se rozhodli přistoupit k možná netradičním bezpečnostním opatřením v podobě bloků. Zahraniční performeři jsou někteří již naočkovaní, u jiných počítáme s karanténou, každopádně je vše velmi dobře ošetřeno a jsme rádi, že nám všichni vystupující vyšli vstříc. Zároveň čekáme, jaká vládní nařízení se nás budou týkat v rámci testování návštěvníků. Samozřejmě se jim přizpůsobíme,“ vysvětluje PR manažerka KoresponDance Michaela Kessler.

Dostane se i na tradiční doprovodný program. V další části zámeckého areálu budou probíhat workshopy a v Letním tanečním kině se budou promítat filmy. Do každé sekce festivalu bude oddělený vstup s omezeným počtem návštěvníků. 

Na co se těšit? 

Program devátého ročníku KoresponDance je již znám. 24. června v Praze proběhne světová premiéra open-air show Etta Ermini Dance Theatre: OQDA. První reprízy tohoto vystoupení pak budou součástí víkendového programu na zámku. V samotném Žďáru nad Sázavou se pak divákům představí performerské duo Gracie May Marshall a Cristian Fierro. Ti divákům představí Fling – hravý a emocemi nabitý duet hula hoop tanečnice a akrobata. Publikum se též může těšit na taneční vystoupení Jamese Batchelora v performanci HYPERSPACE, která byla v roce 2019 zařazena mezi dvacet nejlepších tanečních představení v Evropě. 

Více informací na www.korespondance.cz

Napsat komentář