logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Uherský Brod ožije Gastro Brod Festivalem

Datum: 17.04.2023

immigrant

Již tradičně předposlední dubnová sobota bude patřit chutnému jídlu a skvělé zábavě.

Louku za Muzeem J. A. Komenského v Uherském Brodě zaplní takřka 40 stánků a food trucků s pestrou gastro nabídkou a bohatým výběrem nápojů. Doprovodný program je připraven pro celou rodinu.

Už šestý ročník Gastro Brod Festivalu přinese 22. dubna od 10 do 19 hodin možnost zkusit tradiční i netradiční jídlo, exotické speciality, sladká jídla a široký výběr nápojů.

Ochutnávka světových kuchyní od Itálie, Španělska, Indonésie a Řecka přes Mexiko, Egypt a Tyrolsko, to je jen stručný výčet toho, co budou moci návštěvníci Gastro Brod Festivalu 22. dubna ochutnat. Lokální produkty z bio farem, oblíbené hamburgery včetně jejich vegetariánských verzí, tacos po česku, ale také netradiční pochoutky v podobě pokrmů z jedlého hmyzu, sušených červíků, šafránu a chilli specialit.

Sledujeme aktuální trendy, a také čím dál častější požadavky návštěvníků na bezlepkové či vegetariánské verze potravin, proto i u nás na akci tyto produkty najdete,“ upozorňuje Lukáš Lauman z pořádající agentury Backstage agency.

Gastro Brod Festival udělá radost i milovníkům sladkých dobrot – churros s mléčnou belgickou čokoládou, donuty, trdelníky, smažené karamelky a tyčinky. Připravena bude voňavá káva, domácí limonády, míchané alko i nealko drinky, víno od tuzemských vinařů a chutné pivečko. Na čepu bude Březňák a speciál z Minipivovaru Luhačovice.

„Do Uherského Brodu přivezeme i náš unikátní stroj na točení piva, který jsme uvedli do provozu jako první na Moravě. Beerjet čepuje pivo rychle, přesně a jednoduše, a proto u pivního stánku fronty nečekejte,“ dodává s úsměvem Lukáš Lauman z Backstage agency. 

Od 11 hodin pak začne i doprovodný program na pódiu. S kuchařskou show se dvakrát představí Jiří Král a připraví pampeliškovou zmrzlinu a další speciality. Hudební zábavu obstarají Kroky Michala Davida revival, Honza Grebík, FreeTom s Tomášem Mikulcem a The Dees Four.

„Dvě dětská představení odehrají i herci z Divadla Brod,“ doplnila Markéta Gajdůšková, vedoucí odboru školství, kultury a sportu Městského úřadu Uherský Brod, jenž zajišťuje právě doprovodný program. „Mimo to se mohou zejména děti těšit na aktivity se skauty a vystoupení šermířského klubu, festivalové hry a špekáčky.“ 

Festival se koná v prostoru nad Muzeem J. A. Komenského od 10 do 19 hodin. Vstupné je pro všechny zdarma.  

Aktuální informace jsou vždy https://www.facebook.com/events/507321988144612

Napsat komentář