logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Svatováclavské slavnosti opět roztančí Český Krumlov

Datum: 22.09.2021

Cesky_Krumlov-11
Poslední zářijový víkend se v Českém Krumlově již tradičně ponese v duchu oslav přicházejícího podzimu – město se od 24. do 28. září stane dějištěm 20. ročníku Svatováclavských slavností a 21. ročníku Mezinárodního folklórního festivalu. Pocta svatému Václavu, patronu nejen české země, ale i města Český Krumlov, vinařů a pivovarníků, je zároveň i oslavou státního svátku České republiky. Těšit se můžete jak na tradiční akce, tak i na spoustu novinek.
Pestrou nabídku kulturního vyžití přinese do Českého Krumlova poslední zářijový víkend. Patřit bude oslavám svatého Václava, patrona české země, pivovarníků a vinařů. 20. Svatováclavské slavnosti nabídnou od pátku 24. září do úterý 28. září více než tři desítky zážitků.
V rámci Mezinárodního folklórního festivalu do Krumlova opět přijede řada folklórních tanečních souborů, které se představí nejen na hlavní scéně na náměstí Svornosti, ale roztančí město svými krátkými vystoupeními po celém historickém centru.

Na své si přijdou rodiny s dětmi, jež láká zapojení do řemeslných dílen a rukodělné aktivity či jarmark v Klášterech Český Krumlov. Víkendový klášterní program obohatí pouliční umělci, kejklíři, hudebníci i pohádková představení. Řemeslníci navíc představí své vlastní výrobky, které bude možné přímo na místě zakoupit. Děti se budou na výtvarných dílnách a vypravěčských workshopech.

Bavit se budou nejen děti, ale i jejich rodiče. Během svátečního víkendu proběhne podzimní ochutnávka vín s pozvánkou na Festival vína, jehož přeložený loňský 9. ročník se koná již tradičně v termínu od 22. října do 27. listopadu 2021 v Českém Krumlově. Ochutnáte okolo 60 vzorků vín z Čech, Moravy, Rakouska, Itálie, Německa, Španělska. Degustace jednotlivých vzorků vína probíhá formou placených vzorků.

Náměstí Svornosti ozdobí po celý víkend tradiční Svatováclavský jarmark. V programu nebude chybět oblíbený sobotní Večer otevřených muzeí a galerií,nabízející volný vstup do Egon Schiele Art Centra, Regionálního muzea či Musea Fotoateliér Seidel

Netradiční podzimní zážitky

Milovníci historie a legend si jistě nenechají ujít denní i kostýmované noční prohlídky města s průvodcem, velkým lákadlem je procházka kolem kouzelného jižního meandru Vltavy v klidné části Českého Krumlova. Po vodě, a přesto suchou nohou si mohou návštěvníci prohlédnout historické centrum města z hladiny řeky při pravidelné vyhlídkové plavbě na vorech.

Protože krumlovské podzimní slavnosti nesou jméno nejvýznamnějšího patrona, nebude během posledního zářijového víkendu chybět ani tradiční setkání Václavů a Václavek, slavnostní koncert se závěrečným zpěvem chorálu Svatý Václave či účast Schwarzenberské gardy.

Zdroj: Kudyznudy.cz

Napsat komentář