logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Nový Zéland se chystá znovu otevřít hranice pro zahraniční turisty

Datum: 04.04.2022

Historicky_parnik

Nový Zéland se po více než dvou letech znovu otevře pro zahraniční turisty. Nejprve od 12. dubna pro Australany a pro zahraniční turisty ze zemí s bezvízovým stykem od 1. května, oznámila nedávno novozélandská vláda.

Podle prohlášení premiérky Jacindy Ardernové je tento krok součástí úsilí o urychlení hospodářského oživení. Vláda Ardernové původně plánovala obnovení provozu do července 2022, ale svůj plán posunula. Příchozí z Austrálie budou moci vstupovat bez nutnosti karantény. O dva a půl týdne později budou moci bez karantény vstoupit také očkovaní turisté ze zemí bez vízové povinnosti a ti, kteří mají platná návštěvnická víza.

Bez víz mohou Nový Zéland navštívit občané Spojeného království, Japonska, Německa, Jižní Koreje, Spojených států a Singapuru. Před pandemií Covid-19 se mezinárodní cestovní ruch podílel na HDP Nového Zélandu téměř 11,5 miliardami dolarů a zaměstnanci v cestovním ruchu tvořili 8 % novozélandské pracovní síly.

Nový Zéland uzavřel své hranice v březnu 2020 ve snaze zastavit šíření viru Covid-19. Uzavření a restriktivní opatření úspěšně zastavily šíření viru, i když vláda čelila rozsáhlé kritice ze strany vlastních občanů, kteří se nemohli vrátit.

Napsat komentář