logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Celý tento týden probíhá Prague Wine Week

Datum: 27.01.2020

d6c3228d-6715-4eb2-83ef-f397e3b216ed

Ode dneška až do konce tohoto týdne hostí Praha další ročník festivalu s názvem Prague Wine Week. Po celý týden od 27. ledna do 2. února 2020 budou vybrané pražské restaurace, vinotéky a vinné bary nabízet menu snoubená s víny a degustace vín, tzv. „Wine & Food tandemy“. Degustačním centrem festivalu budou vinné bary Vinograf na Senovážném náměstí a v Míšeňské.

V týdnu od 27. ledna do 2. února 2020 se Praha stane dějištěm dalšího ročníku festivalu vína Prague Wine Week 2020. Během festivalu se vinaři a dovozci spojí s vybranými pražskými restauracemi a vinnými bary a po celý týden budou nabízet čtyřchodová menu snoubená s víny a degustace vín.

Degustačním centrem festivalu bude trojice vinných barů Vinograf(Senovážné náměstí, Anděl a Míšeňská). Po celý týden zde bude možné po skleničkách ochutnat Championy a devadesátibodová vína Prague Wine Trophy.

Vyvrcholením festivalu bude již dvanáctá Galadegustace medailových vín Prague Wine Trophy v úterý 28. ledna 2019 od 16 do 20 hodin v Jalta Boutique hotelu na Václavském náměstí, na které bude k ochutnání přehlídka medailových vín ze soutěže Prague Wine Trophy za osobní účasti vinařů a zástupců vinařství z celého světa. Vstupenky v ceně 1000 Kč jsou v prodeji v síti Ticketpro.

Wine & Food tandemy

V obou vinných barech Vinograf budete moci ochutnat různé sady vín z vinařství Mikrosvín Mikulov. Ve Vinografu v Míšenské na Malé Straně budou snoubeny s degustačním talířem, ve Vinografu na Senovážném náměstí s quichem. Restaurace U Dvou Pánů na Ovocném trhu připravila čtyřchodové degustační menu snoubené s víny z vinařství Spielberg CZ.

Ve vinném baru Wine Not na Masarykově nábřeží připravil dovozce United Drinks degustaci vín z vinařství Bodegas Escorihuela Gascon z argentinské Mendozy. Ve stejném baru představí Mountfield chilská vína z vinařství La Joya a novozélandská vína z vinařství Greyrock. Součástí obou degustací budou i místní skvělá tapas.

Dovozce Alifea se pro Prague Wine Week spojí s vinným barem, vinotékou a music barem Přátelé Wine Friends v Rumunské ulici na Vinohradech a nabídne zajímavý průřez svým portfoliem. Giorgio Boeri, majitel vinařství Boeri Alfonso z Piemonte (dováží Víno pro Vás), představí osobně svá vína v pondělí 27. ledna v Horní Landhausce v pražské Grébovce.

Sklenička.com uspořádá rovněž v pondělí 27. ledna večeři s moselským vinařem Stefanem Erbesem v restauraci Argument v Bubenečské ulici v Praze 6. Ke každému z pěti chodů se budou podávat dva moselské ryzlinky. Další moselský vinař, Michael Trossen (dováží 100wines.cz), osobně představí svá medailová vína, především ryzlinky, ve středu 29. ledna v malostranském Vinografu Míšenská.

Prague Wine Trophy 2019

Festival Prague Wine Week je každoročním vyvrcholením prestižní mezinárodní soutěže vín Prague Wine Trophy, která se odehrává v Praze ve čtyřech kolech ročně od roku 2007. Hodnocení vín v této soutěži probíhá jedinečnou srovnávací metodou, kdy je každé víno hodnocené několikrát, a sleduje se jeho vývoj. Díky tomu je medaile Prague Wine Trophy známkou a zárukou vysoké kvality vína.

V roce 2019 se soutěže zúčastnilo 2 139 vín, nejvíce v historii, o 30 % více než loni. Některou z medailí získalo 121 vinařství a dovozců, o 14 % více než v předchozím ročníku. Cenu Jindřicha Duška za rok 2019 pro nejlepší vinařství absolutně získalo stejně jako loni Zámecké vinařství Bzenec. Na druhém místě se umístilo Chateau Valtice – Vinné sklepy Valtice a na třetím místě Vinařství Štěpán Maňák. Ze zahraničních vinařství, která se přihlásila přímo, obsadila 1. místo Les Grands Chais de France, následované vinařstvím Castel Freres a vinařstvím Dürnberg.

Zdroj: Kudyznudy.cz

Napsat komentář