logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Praha s průvodcem: Kde si užijete komentované prohlídky?

Datum: 23.02.2023

prahaprohlidky

Jak co nejlépe poznat pražské památky? No přece s profesionálem – vydejte se na komentované prohlídky. Přinášíme přehled 3 nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších okruhů, které na svém příštím výletě v Praze nesmíte minout!

Poznejte Pražský hrad i s katedrálou

Pražský hrad je dominantou hlavního města, a tak by byla škoda si ho celý důkladně neprohlédnout. Pořádají se tu jak celoroční, tak sezónní prohlídky. Z tematických okruhů je nejžádanější Po stopách Karla IV. Průvodce se bude věnovat menší i větší skupině. Minimální počet osob jsou 2. Doporučujeme rezervovat s předstihem. 

V případě, že byste měli zájem spojit prohlídku hradního areálu s návštěvou katedrály, tak i zde se dá domluvit komentovaná prohlídka s profesionálním průvodcem. Návštěvníkům jsou k dispozici pondělí až sobota. 

Cena je 100 Kč za hodinu za dospělou osobu. Obojí objednávejte po e-mailu info@hradči telefonicky na 224 372 187 nebo 224 373 584.

Odhalte tajemství židovského města

Pražská židovská komunita patřila mezi jednu z největších mimo Svatou zemi. Navíc šlo o světový unikát – měli vlastní samosprávu s radnicí. Pražské židovské ghetto je plné tajemných zákoutí i nádherných synagog. Prozkoumejte jeho tajemství s akreditovaným průvodcem Židovského muzea v Praze. 

Cena je 165 Kč či 120 Kč v závislosti na okruhu pro dospělou osobu. Objednávejte přes stránky Židovského muzea v Praze.

Prohlédněte si Prahu z Vyšehradu

Vyšehrad je místo neodmyslitelně spjaté s historií a utvářením našeho národa. Pokud si chcete užít návštěvu tohoto magického místa se vším všudy a prohlédnout si opravdu všechny významná místa, doporučujeme Vyšehrad s průvodcem. Průvodce vás provede také Slavínem, kasematy či kostelem Stětí sv. Jana Křtitele.

Základní cena je 190 Kč za osobu. Objednávejte alespoň týden předem na e-mailu kabelikova@praha-vysehrad.cz či info@praha-vysehrad.cz. Nebo telefonicky na 241 410 348.

Kde se v Praze ubytovat?

Hledáte ubytování v Praze, které není daleko od centra a zároveň je za příznivé ceny? Prohlédněte si nabídku pokojů v Hotelu Golf. Najdete ho na Praze 5. Nabízí ubytování pro jednotlivce, páry i větší rodiny. Hostům je k dispozici soukromé parkoviště, restaurace, wellness či fitness.

Napsat komentář