logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

A ještě jednou Morávka…

Datum: 01.01.2020

obr5 obr3 obr2 obr1

Předposlední den roku 2019 jsme se vydali na Morávku v Beskydech. Vzhledem k tomu, že téměř všichni vyrazili na Lysou, byla to jasná volba s minimem lidí. Auto jsme zaparkovali na parkovišti u zastávky Lipový a vydali se po žluté turistické značce směr Velký Lipový. První kilometr je ideální na zahřátí, pak se ale stoupání zklidní a cesta je příjemná s výhledy do údolí. V ten den bylo možno vidět i Jeseníky s jejich nejvyšší horou Praděd.

I vzhledem k tomu, že již bylo cca 20 cm sněhu, trasa byla vyšlapaná. Prvního turistu jsme potkali skoro až pod vrcholem Velkého Lipového. Když jsme došli na rozcestí Pod Velkým Lipovým pokračovali jsme po červené turistické značce po hřebenu, který nabízel výhledy na obě strany.

Vlevo do údolí Velký Lipový na Morávce, vpravo do údolí obce Řeka. Přešli jsme přes vrchol Příslop a v sedle minuli turistickou chatu Ropička.

Od chaty jsme pokračovali dále směr vrchol Lipí, který jsme obešli a během pár minut dorazili na chatu Kotař. V plánu bylo nějaké občerstvení, ale bohužel bylo plno a tak jsme se už po modré turistické značce vydali dolů do středu obce Morávka. Na občerstvení připadala další možnost a to hospůdka Ateliér po Kotařem.

Nicméně jsme se zapovídali a přešli odbočku. Cesta po modré byla docela uklouzaná a tak jsem to jako jediný s nesmekama docela vyhrál. Rozhodně nesmeky doporučuju. Po příchodu k autu jsme výlet zakončili pozdním obědem v hotelu Travný na Pražmě.

A na úplný závěr si zde můžete poslechnout skvělou trans hudbu.

Napsat komentář