logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Venkovská blaženost: druhá strana Malorky

Datum: 05.10.2019

Llevant Pollentio Serra_de_Tramuntana

Mnoho ostrovů nacházejících se ve Středozemním moři a u západního pobřeží Afriky je často spojováno s hotelovými rezorty lákajícími turisty převážně z Evropy. Méně známá je skutečnost, že pokud hledáte historii, kulturu a poznávání, můžou vám tato souostroví sdělit mnohem víc než je v běžné cestovní brožuře. Malorka je jedním z těchto míst.

Pro cestovatele a turisty, kteří chtějí ze své dovolené vidět něco víc než jen slunce a moře, přinášíme výběr těch nejkrásnějších míst na Malorce.

Serra de Tramuntana

Pohoří Tramuntana na západním pobřeží ostrova je domovem nejvyššího Baleárského vrcholu Puig Major vysokého přes 1 400 metrů. Asi 3,7 kilometru dlouhou trasu okolo výběžku lze projít pěšky po hlavní stezce v přírodním parku La Reserva. Tato náročná stezka vás odmění výhledem na venkovský západní region Malorky. Zvláště vyznavači horské turistiky by měli pohoří Serra de Tramuntana určitě navštívit.

Římské zříceniny Pollentia

Tyto starověké zříceniny jsou důkazem založení prvního římského města na Baleárských ostrovech od doby svého dobytí v roce 123 př.n.l. Město pak bylo založeno mezi 70 a 60 rokem př.n.l. a bylo římskou pevností během boje Římské říše s piráty ve Středomoří. Zříceniny leží na severovýchodním pobřeží ostrova naproti italským břehům v místě dnešního moderního města Alcúdia.

Archeologové potvrdili objev tří hlavních částí města – divadla, fóra a rezidenční čtvrti. Všechny jsou otevřené pro veřejnost. Pollentia je významná římská kulturní památka.

Národní park Llevant

Poloostrov Llevant vyčnívá na východní straně ostrova. Více než 1 500 hektarů je chráněnou rezervací. Pro pěší turisty jsou zde trasy vedoucí přes travní porosty a přes stezky na svahu. Milovníci přírody zde mohou spatřit vzácné druhy ptáků, jako je racek Audouin, zatímco vzdálené pláže hostí kolonie středomořských želv. Turisté si mohou rezervovat noc v jednom ze tří přístřešků, které se nacházejí podél stezky, pro delší túry po poloostrově. Pohledy z Badia d ‘Alcudia zpátky směrem k Pollentii jsou skutečně velkolepé. Tento park by měl být součástí trasy každého, kdo si přeje prozkoumat přírodní krásy Malorky.

Napsat komentář