logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Turecko bude pro nás velmi levné. Za jejich liru zřejmě letos zaplatíme už jen korunu

Datum: 10.01.2022

Turecko

Cestovní kanceláře v Evropě se letos chystají dále snížit ceny dovolených Turecku, a země se tak stane oblíbeným místem, kam se jezdí na poslední chvíli. Turecká vláda v čele se siláckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem také doufá, že propad liry pomůže oživit cestovní ruch natolik, aby generoval příjmy potřebné k tomu, aby se vyhnul plnohodnotné hospodářské krizi.

Turecko je oblíbenou turistickou destinací především pro Rusy s roční návštěvností sedm milionů a Němce, kterých do země vycestuje na pět miliónů. Podle místních médií byly také vypracovány plány, které umožní testovat turisty na Covid-19 v hotelech za předpokladu, že budou mít ” bezinfekční certifikát”.

Velice oblíbeným městem je Istanbul (dříve Konstantinopol), který nabízí skvělou kombinaci kultury, jídla a historie. Historie je zde dlouhá tisíce let, počínaje starými Řeky a Římany a konče Osmanskou říší. Jedná se o islámskou zemi se sekulární vládou, takže je to zároveň dobré místo pro západní turisty, kteří chtějí poznat islámskou kulturu. Na rozdíl od jiných míst se zde mísí nové s nadčasovým. Můžete strávit noc v báječné restauraci, jíst skvělé turecké jídlo a tančit na tureckou hudbu, a pak ráno vstávat (velmi brzy) za zvuku Ezanu neboli ranního islámského volání k modlitbě. Ozvěna se rozléhá po střechách, protože je vysílána z reproduktorů umístěných na minaretech městských mešit.

Istanbul má vynikající veřejnou dopravu, což znamená, že je snadné pohybovat se po městě a prozkoumat všechna významná místa a památky. Mezi místa, která musíte navštívit, patří Modrá mešita, Hagia Sofia a palác Topkapi.

 

Napsat komentář