logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Králův ostrov je na půli cesty od Melbourne do Tasmánie

Datum: 01.08.2022

Currie, King Island

Přestože je pojmenován grandiózně, je docela malý a skoro nikdo o něm ví. Až na samotné Australany. King Island je malým ostrůvkem nacházející se mezi australským kontinentem a ostrovem Tasmánie, který samozřejmě náleží Austrálii. Má rozlohu něco přes tisíc kilometrů a jeho nejvyšší bod je vysoký pouze 162 metrů. Nachází se v Bassově průlivu mezi Victorií a severozápadním pobřežím Tasmánie a je jedním z 330 ostrovů, které tvoří celý stát Tasmánie. Je známý pro prvotřídní sýry, čerstvé mořské plody, velmi čistý vzduch a neuvěřitelný golf! Členité pobřeží je protkáno několika malými městy a osadami, přičemž nejjižnějším bodem je Stokes Point a nejsevernějším Cape Wickham. King Island má mírná léta a vlhké zimy.

Currie je největší město a správní středisko ostrova King Island. Nachází se na západním pobřeží, má malebný přístav a fascinující historii vraků lodí a objevů, které z něj dělají zajímavé místo pro každého návštěvníka. Pozůstatky vraků lze prozkoumat při objednaných ponorech a maják The Currie Lighthouse (postavený v 70. letech 19. století) stojí dodnes. Nedaleká státní rezervace Seal Rocks s úchvatnými útesy stojí za návštěvu kvůli výhledům a přírodnímu prostředí.

Grassy je nádherná pobřežní vesnice na východním pobřeží a hlavní přístav ostrova. Kdysi to bylo rušné hornické městečko, dnes je to malá komunita místních obyvatel, kteří přispěli k jeho nové prázdninové atmosféře. Městečko je známé potápěním na moři, rybolovem a hnízdištěm tučňáků nedaleko přístavu. Na východním pobřeží se nachází také klidná osada Naracoopa, která je známá svou malebnou pláží, rybolovem na molu a místními restauracemi.

Milovníci přírody se mohou těšit na krásné procházky a rozmanitou flóru a faunu. Pozorovatelé ptáků a milovníci divoké přírody budou nadšeni z velkého množství exotických a jedinečných druhů, které lze na ostrově pozorovat. Ohrožené papoušky oranžovobřiché lze spatřit v části severovýchodní části ostrova, která je významným ptačím územím (Important Bird Area – IBA), včetně státní rezervace Lavinia. Ostrov King Island je také jedním z nejlepších míst na světě, kde lze ve volné přírodě pozorovat ptakopysky, jednoho z nejhůře dostupných australských tvorů. Milovníci koní mohou zvážit projížďku na koni po odlehlé pláži, kde se konají projížďky po stezkách na ostrově King Island.

 

Napsat komentář