logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Trip do Colca kaňonu

Datum: 08.08.2019

nad-hemnani-_vVVIbsVa58-unsplash

Dva až tři dny pěší turistiky v kaňonu Colca je ideální pro aktivní a dobrodružné jedince. Můžete se vydat sám nebo se skupinou přátel, po cestě je jednoduché ubytování. Obecně platí, že všechny cesty vedou dolů do kaňonu, takže nejprve musíte sestoupit a pak vylézt až nahoru, abyste se dostali zpět do Arequipy. Ale pohledy na této cestě jsou velkolepé a za sebou zanecháte davy turistů.

Vstupní poplatek do Colca kaňonu

To je největší důvod, proč mnoho turistů tento úžasný kaňon nenavštíví. Dokonce i za jeden den na tomto místě musíte zaplatit 70 amerických dolarů, místní obyvatelé vašak zaplatí výrazně nižší cenu. Přemrštěný poplatek nejde však obejít tím, že si necháte zakoupit lístek občanem Peru. Policisté důkladně kontrolují všechny vozidla, ve kterých sedí lidé “neperuánského” vzhledu a ujišťují se, že všichni návštěvníci vypadající alespoň trochu “západně” zaplatili vysokou částku za vstup.

Jednodenní túra do kaňonu

Všechny agentury ve městě nabízejí turistům stejný itinerář, takže se rozhodněte podle svého rozpočtu nebo online recenzí. Cena za prohlídku je většinou v ceně 70 amerických dolarů, v ceně je zahrnuta pouze snídaně, průvodce a doprava. První zastávka je na Mirador de Los Volcanos ve výšce 4910 metrů nad mořem. Pak vás zavezou do nedalekého města Chivay na malou snídani.

Na cestě jsou k vidění tři nejlepší místa, kvůli kterým je dobré jet s místní cestovkou – samotný kaňon, andští kondoři a cesta z Chivay do Arequipy, která byla skutečně velkolepá.

Lidé žijící v blízkosti kaňonu

Lidé v okolí žijí po staletí stále tradičním způsobem a také se tak oblékají. Jsou to potomci dvou skupin Cabanas a Collagua. Tyto dvě skupiny dlouhodobě žily v konfliktu, násilí mezi nimi nebylo výjimkou, a dokonce prováděly kraniální deformace, aby nevypadaly podobně. Toto období už naštěstí skončilo, ale do dnešního dne lidé žijící v této oblasti nosí odlišně tvarované klobouky.

Co si zabalit na cestě do kaňonu

Na jednodenní túru si toho moc brát nemusíte. Stačí teplé oblečení, opalovací krém a dobrou větrovku.

  • Opalovací krém – Colca Canyon leží ve vysoké nadmořské výšce a slunce je daleko silnější než obvykle. Doporučujeme mít kvalitní opalovací krém s vysokou ochranou (používáme SPF 50).
  • Větruvzdorná a vodotěsná bunda – I za jasného dne je vítr docela silný. Počasí se může rychle měnit, takže je lepší se připravit na horší počasí.
  • Nordické hole – Pokud jste se rozhodli jít dolů a nahoru do kaňonu, budete potřebovat kvalitní turistické hole na zmírnění bolesti v kolenou.
  • Fotoaparát – Colca Canyon je jedním z nejkrásnějších míst v Peru, takže se ujistěte, že máte dobrý fotoaparát pro zachycení úžasné krajiny a kondorů v letu.

Arequipa

Santa Catalina Monastery, Arequipa, Peru. Foto: Martín Espinoza, https://unsplash.com/@martinporch

Arequipa patří k největším městům v Peru, i přesto je atmosféra v centru města spíše uvolněná a ani vám nepřipadne, že zde žije téměř milión lidí. Plaza de Armas je centrem Arequipy a je také tím nejživějším místem ve městě.

Ale nejpozoruhodnějším místem k návštěvě je klášter Santa Catalina také známý jako město ve městě. Klášter byl založen v 16. století a přijmal pouze bohaté ženy, které po vstupu musely žít a modlit se v klášteře až do své smrti. Tato oblast je velká a můžete zde strávit i polovinu dne putováním krásně restaurovanými, modrými a červenými ulicemi a prohlídkou domů starých mnišek.

Vstupné zde stojí  40 amerických dolarů, což je poměrně drahá atrakce na peruánský životní standard.

Úvodní foto: Nad Hemnani, @santtd

Napsat komentář