logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Dovolená bez masky? V těchto zemích je to možné

Datum: 15.02.2022

Stockholm_01 USA_20030392

Mnoho zemí stále nezrušilo pravidla testování, včetně Itálie. Na mnoha místech, mimo jiné i ve Francii, jsou zakotveny covid pasy. Každým měsícem však přibývá zemí, do kterých můžete jet zcela bez omezení a nikdo vás tam nebude nutit nosit žádné roušky nebo dokonce respirátory.

V moři nepřehledných cestovních předpisů, kde se hranice zavírají na zavolání, má Mexiko poměrně jednoduchá pravidla. Je tam otevřeno všem (očkovaným i neočkovaným), a to dokonce bez nutnosti absolvovat test. To z něj dělá nejlepší možnost, jak si na poslední chvíli užít bez problémů poslední zimní týdny.

Švédsko bylo obecně s udělováním zákazů a restrikcí velmi opatrné i v době té největší pandemické hysterie, kdy jste u nás nemohli bez roušky vynést ani odpadkový koš do kontejneru. Spolu se Švédskem je i Dánsko zemí bez masek – pro rodiny s dětmi jsou proto obzvláště dobrou volbou. Neexistují zde žádné testy ani pravidla pro očkování dětí mladších 18 let, které cestují s plně očkovanými rodiči.

Florida se po dobu trvání pandemie vyznačovala absencí omezení Covid narozdíl od jiných amerických států. Ano, dospělí musí být očkováni (a všichni od dvou let testováni), aby mohli navštívit USA, ale jakmile vystoupíte z letadla ve Slunečním státě, přivítá vás blažený předpandemický normál. To vše je na hony vzdálené návštěvám New Yorku, který je pro miliony rodin fakticky uzavřen, protože všechny děti ve věku od pěti let musí být očkovány, aby mohly vstoupit do vnitřních prostor.

 

Napsat komentář