logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Patagonský národní park Torres del Paine

Datum: 24.04.2018

Torres del Paine - Chile

Tento patagonský národní park bývá pro svou dechberoucí krásu často nazýván osmým divem světa – a nutno říci, že se nejedná o nikterak přehnané pojmenování. Zdejší nádherné řeky, jezera s tyrkysově modrou vodou a hory, které se majestátně tyčí do nebes, si získají prostě každého.

Národní park byl v roce 1978 vyhlášen za biosférickou rezervaci UNESCO. Symbolem horského masívu Paine jsou především nádherné žulové věže Torres del Paine, které zde vytvářejí dominantu skalních štítů uprostřed stepi. Nejvyšší z věží je Cerro Paine Grande (3 050 m). Ovšem unikátních skalních formací zde najdeme mnohem víc, např. Cuernos del Paine (Rohy). Dále tu najdeme nádherné ledovce, strmá údolí, jezera, dravé řeky, pabukové lesy a pampu na úpatí hor.

O pořádek se starají strážci parku, pro pěší turisty jsou zde skromná tábořiště a obrovské množství turistických tras. Mezi nejoblíbenější trekové trasy patří devítidenní okružní trasa anebo méně náročná pětidenní trasa, které zavedou návštěvníky k těm nejkrásnějším místům v parku.

Zde se můžete inspirovat dalšími zážitky pro náročné v Jižní Americe.

–r–

Napsat komentář