logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Everett v americkém státě Washington: Boeing a jaderná fúze

Datum: 02.02.2022

washington-everett-top-rated-things-to-do-boeing-future-of-flight-aviation-center washington-everett-top-rated-things-to-do-boeing-future-of-flight-aviation-center-jet-assembly-plant washington-everett-top-rated-things-to-do-explore-everetts-wild-surroundings-skykomish-river

Město Everett se sto tisíci obyvateli leží 40 kilometrů severně od Seattlu a je největším městem okresu Snohomish. Je významným obchodním centrem a sídlí zde objemově největší budova na světě – obrovská továrna na montáž proudových letadel Boeing. Ve městě se nachází také přístav Port of Everett Marina, největší veřejný přístav na západním pobřeží.

Tato významná ekonomická centra i samotné město se rozkládají mezi řekou Snohomish a zátokou Port Gardner Bay. Tato krajina tvoří majestátní kulisu severozápadního Pacifiku a nabízí mnoho zajímavostí města. Velkou část této scenérie si můžete prohlédnout v místech, jako jsou arboreta, veřejné parky a kulturní centra.

Společnost Boeing je světoznámý výrobce letecké techniky s dlouhou historií na severozápadě USA. Společnost začala ve Washingtonu působit před více než sto lety a nyní je jedním z největších soukromých zaměstnavatelů ve státě. Vedle ikonických proudových letadel, jako je Boeing 747, se společnost specializuje také na obranu a vesmírné lety. Mezi působivé kousky jejího portfolia patří vrtulníky Apache a důležité atributy Mezinárodní vesmírné stanice.

Velká část konstrukce a výroby těchto letadel a vrtulníků probíhá právě v Everettu. A díky největšímu výrobnímu závodu na světě zanechává Boeing ve městě pozoruhodný dojem. Letecké centrum Future of Flight nabízí pohled do tohoto gigantu americké výroby.

Výchozím bodem v leteckém centru je prohlídka hlavní galerie plné výrobků a inovací společnosti Boeing. Tato galerie sdílí časovou osu společnosti Boeing, od počátků letectví v roce 1900 až po moderní cestování do vesmíru a dále. Několik interaktivních exponátů také vysvětluje základní principy letectví.

Úplný zážitek z návštěvy si odnesete z prohlídky továrny Boeing. Tyto 90minutové prohlídky se konají sedm dní v týdnu a zahrnují necelou kilometrovou procházku výrobním závodem. Cestou můžete sledovat, jak inženýři v největší budově na světě sestavují moderní letouny 747 a 777. Adresa je: 8415 Paine Field Boulevard, Mukilteo, Washington

Startup Helion Energy z amerického státu Washington se rozhodl svůj fúzní generátor nebo-li tokamak Polaris, umístit právě do Everettu. Spuštěn má být už napřesrok.

Divoká přírofa v okolí Everettu

Everett má vynikající polohu pro prozkoumávání parků ve státě Washington. Národní parky Mount Baker-Snoqualmie se rozkládají bezprostředně na východ od města až ke kanadským hranicím. Na druhé straně Everettu a Pugetova zálivu se nachází národní park Olympic National Forest, který nabízí podobně drsné prostředí.

Jednou z hlavních malebných tras z Everettu je silnice č. 2 vedoucí na východ směrem na Leavenworth. Tuto potenciálně frekventovanou dálnici procházející národním lesem Mount Baker-Snoqualmie lemují stezky a malebná odpočívadla. A poté, co se dostanete do Stevens Pass, jednoho z nejlepších lyžařských středisek ve Washingtonu, pokračuje trasa na opačné straně hřebene přes Okanogan-Wenatchee National Forest.

Můžete se dostat do národního parku Olympic National Forest z Everettu dvěma trajekty a vyhlídkovou jízdou přes ostrov Whidbey. Po příjezdu na Olympijský poloostrov tvoří národní les jen nepatrný zlomek divoké veřejné půdy, kterou lze prozkoumat. Zbytek patří Olympijskému národnímu parku, který pokrývá střed a srdce hornatého poloostrova.

Napsat komentář