logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Co navštívit ve Florencii: 7 tipů na nezapomenutelný výlet

Datum: 23.11.2021

florencie

Florencie patří mezi italské perly. Toto krásné historické renesanční město vám doslova učaruje. Zjistěte, co rozhodně nesmíte minout a co stojí za to navštívit. Máme tipy pro zvědavce, milovníky umění, italských výrobků i dobrého jídla. 

Piazza del Duomo s dominantou města

Prohlídku Florencie začněte na hlavním náměstí Piazza del Duomo. Na něm najdete nádhernou renesanční katedrálu Santa Maria del Fiore. Jde o čtvrtou největší evropskou katedrálu. Pokud přijdete brzy, vyhnete se nekonečným frontám na prohlídku. Vstup dovnitř je zdarma, platí se pouze za vstup do krypty.

Vedle katedrály se do výšky 82 metrů tyčí samostatně stojící zvonice Campanile. Jestli vám to čas dovolí, výhled z jejího vršku opravdu stojí za to. Vedle Campanile najdete baptisterium San Giovanni, ve kterém byl pokřtěný například Dante Alighieri.  Nejzajímavější jsou na ní troje bronzové dveře od Andrea Pisana a Lorenza Ghibertiho.

Piazza della Signoria

Piazza della Signoria je další významné florentské náměstí, na kterém najdete radnici Palazzo Vecchio z přelomu 13. a 14. století. Po více než 7 století se zde schází městská samospráva. V interiéru jsou fresky od Giorgia Vasariho. Na náměstí se můžete vyfotit u impozantního Michelangelova Davida, ovšem je to pouze kopie. Originál se nachází v La Galleria dell Academia.

Galleria degli Uffizi

V galerii Uffizi najdete jednu z největších sbírek renesančního umění na světě. Budova dříve sloužila jako kanceláře, ovšem dnes v ní vystavují většinu mistrů italské renesance – Botticelliho, Michelangela, Leonarda, Raffaella a spoustu dalších.

Lístky kupujte předem online na stránkách galerie. Označíte nejen datum, ale i čas, kdy do budovy přijdete. Pokud byste to chtěli risknout a lístek koupit až na místě, připravte se na hodinové fronty. Ovšem pozor, nemusí se na vás vůbec dostat. Už před covidem byl omezený počet osob, které mohou být najednou uvnitř.

Galleria dell Accademia a Museo Nazionale del Bargello

Galleria dell Accademia je hned po Uffizi nejnavštěvovanějším florentským muzeem. Najdete v ní Michelangelova Davida a sbírku obrazů. Další originály soch jsou vystavené v Museo Nazionale del Bargello.

Ponte Vecchio

Chcete si z Florencie odvést originální suvenýr? Běžte se podívat na obchůdky na mostě Ponte Vecchio. Čeká zde na vás ulička plná tradičních zlatnictví a klenotnictví.

Nezapomeňte ochutnat místní delikatesy

Poctivé sýry, uzeniny a sladkosti od lokálních výrobců nakoupíte na tržišti Mercado Centrale. A samozřejmě – žádná návštěva Itálie se neobejde bez ochutnávky zmrzliny. Ve Florencii najdete jednu z nejlepších. Doporučujeme cukrárny Vivoli a Grom. Mají za sebou dlouholetou tradici. Pro milovníky masa máme zase tip na steak z toskánských krav bistecca alla fiorentina. Udělají vám ho v každé lepší restauraci.

Napsat komentář