logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Celostátní týden saunování přinese spoustu zážitků

Datum: 01.11.2019

sauna-shutterstock-294138602 Sauna6 saunafest sauna-kbelik-s-vodou 146787598
Již devátý ročník celostátní akce Týden saunování, která je zaměřená na propagaci správného saunování, se uskuteční v termínu od 2. do 10. listopadu 2019 na řadě míst po celé republice. V jednotlivých saunových centrech jsou připraveny speciální saunové noci s prodlouženou otevírací dobou nebo zvýhodněným vstupným, saunování při svíčkách, saunové ceremoniály, peelingy či saunová show – saunové divadlo. V některých saunách se chystají diskuse o zásadách správného saunování.

Saunování v Aquapalace Praha

Saunový týden začne v největším saunovém světě v Aquapalace Praha, kde návštěvníci naleznou 14 prohříváren – klasické finské sauny, římské lázně a sauny ve venkovní části. Zde je připravena celá řada speciálních akcí a nových show saunových ceremoniálů. Ty si mohou návštěvníci užít ve dnech 2. až 9.11., vždy v 18, 20 a 22:20 hodin. Letošní novinkou je muzikoterapie.

Saunové ceremoniály v 18.00 a ve 20.00 hod se konají ve Srubové bani, Saunovový ceremoniál ve 22.00 hod se koná ve Finské malé sauně.

Saunová noc v Horalu

Relaxační centrum Wellness Horal v Resortu Valachy Velké Karlovice se v sobotu 2. listopadu připojuje k devátému ročníku Týdne saunování akcí Saunová noc. Koupání a saunování si v tento den užijete za svitu svíček v prodloužené otevírací době až do půlnoci. Každou hodinu budou saunéři provádět saunové rituály a hostům nabídnou i nové peelingy do parní lázně.

Návštěvníci budou moci v tuto sobotu za zvýhodněné vstupné zůstat až do půlnoci. Připraven pro ně bude i pitný režim a mísy s ovocem k občerstvení. S přítomnými pracovníky také mohou konzultovat zásady správného saunování a každou hodinu se zúčastnit saunovacího ceremoniálu.

Týden saunování v Jedenáctce

V rámci “Týdne saunování” pro vás sportovně relaxační areál Jedenáctka připravil odpočinek, regeneraci a doteky saunových procedur. K dispozici máte aroma a finskou saunu a parní lázeň.

Po saunování se můžete zchladit některou ze sprch, v ochlazovacím bazénku s teplotou vody okolo 10 °C nebo ledovou tříští, která se nabírá holýma rukama a hází se na nahé tělo (ramena, záda, hruď apod.), nedoporučuje se dávat na hlavu. Je zde také přívalové polévací vědro se studenou vodou, které umožní rychlé a prudké ochlazení. Přibližně 15minutový odpočinek si dopřejte v relaxační zóně, kde je k dispozici příjemná relaxační hudba, ale také denní tisk a občerstvení v saunovém baru.

Skvělé saunování v Aqualandu Moravia

Fórum Romanum Wellness – svět wellness zážitků pod Pálavou je součástí nejmodernějšího a největšího vodního světa v České republice, Aqualandu Moravia. Milovníkům saunování je k dispozici 9 různých saun z nichž část je inspirována římskými lázněmi. Dále 3 vířivky, Kneippova lázeň, masáže a další procedury jako koupele v sirné vodě s prokazatelně léčivými účinky. Skutečným požitkem je pak koupel pod širým nebem v bazénu s geotermální vodou o teplotě 38°C, který je součástí wellness a nabízí panoramatický výhled na pálavskou krajinu.

Saunový svět Fórum Romanum pořádá pravidelné saunové eventy a každou středu, pátek, sobotu a neděli si můžete užít saunové ceremoniály. Pro nejmenší saunery a jejich rodiče je každou neděli od 11:30 do 13:30 k dispozici dětské saunování včetně závěrečného dětského ceremoniálu.

Další místa a další zážitky po celé ČR

V třebíčském Aquaparku Laguna se 4. až 9. 11. uskuteční tématické ceremoniály. Finále bude v sobotu 9.11. a zajistí jej profesionální ceremoniáři v rámci saunového divadla! Začíná se každý den v 17:30 hodin.

Nově zrekonstruovaná tradiční městská sauna Čeklákovice, kterou původně navrhl dr. Antonín Mikolášek, nestor českého saunování, se také přidává k Týdnu saunování. Speciální saunový event je připraven na sobotu 2.11., kdy zdejším hostem bude Sarah Matilda Tomšů.

SaunaBar v Jihlavě má nabitý program na celý týden – v sobotu 2. 11. halloween sauna nightmuzikoterapii v neděli, středeční wellness pro ženy, v pátek si vyzkoušíte práci saunéra a v neděli přijde na řadu svatomartinské saunování pro rodiče s dětmi. Na saunové rituály se můžete vypravit i do Wellness Centra Babylon v Liberci.

Zdroj: Kudyznudy.cz

Napsat komentář