logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Zoo Praha zažívá babyboom – jaká mláďata v těchto dnech uvidíte?

Datum: 11.05.2021

d66a42c2-038b-4eab-989e-30a5c68d2638
Přesně 272 mláďat přišlo v Zoo Praha na svět od začátku letošního roku. Mnohé z 82 druhů savců, ptáků a plazů mohou návštěvníci v těchto dnech sledovat i ve venkovních expozicích. Mezi nezajímavější mláďata, která se narodila teprve přednedávnem, patří tapír jihoamerický, pekari Wagnerův nebo jeřábi mandžuští.

Právě týden je mláděti tapíra jihoamerického, které bezpochyby upoutá svým proužkovaným zbarvením. Tapíří mládě je významné tím, že jde o prvního potomka samice Taluen. Tu v rámci chovného programu Evropské asociace zoologických zahrad Zoo Praha získalo v roce 2019 z Francouzské Guyany. Je tedy nositelkou jedinečných genů, které dosud v evropském chovu nejsou. Otcem mláděte je samec Tex, který má také velmi zajímavý neevropský původ. Pokud to počasí dovolí, malého tapíra uvidíte ve venkovním výběhu, kde si bude vždy krátce zvykat na intenzivní sluneční záření a venkovní teploty. Domovem tapírů jihoamerických je v Zoo Praha expozice naproti Darwinova kráteru.

Nový přírůstek mohou návštěvníci v těchto dnech sledovat také v horní části areálu, kde se před pár dny narodil pekari Wagnerův. Jde o osmé mládě tohoto ohroženého druhu v Zoo Praha. Záchranu pekariho Wagnerova podporuje zoo i v oblasti jeho přirozeného výskytu v oblasti Gran Chaca.

Vzácní jeřábi mandžučtí, klokani a želvy

Již tři týdny jsou stará dvě mláďata jeřába mandžuského. Přestože ve své domovině je symbolem dlouhověkosti, patří mezi nejohroženější druhy ptáků s celosvětovou populací kolem tří tisíc jedinců. V pražské zoo se daří jeřáby pravidelně odchovávat od roku 2011. Rodičovský pár má vzácný původ. Samec Albert pochází ze Zoo Saitama v Japonsku. Samice Amálka je původem z čínského Pekingu a je od roku 1998 nejdéle žijícím jeřábem mandžuským v Zoo Praha. Mláďata jeřábů můžete pozorovat v expozici Ptačích mokřadů.

V těchto dnech se při návštěvě Zoo Praha můžete těšit také například také na mláďata klokanů obrovských a rudokrkých v Darwinově kráteru, na želvy pardálí ve skalním labyrintu Afriky zblízka nebo na surikaty u Afrického domu. Zoo Praha má za poslední čtyři měsíce na svém kontě také několik významných odchovů, které v současné době vidět nejsou a chovatelé o ně pečují v zázemí. Jde například o želvy Smithovy, kakadu palmového, nosály bělohubé nebo trichy orlí.

Zdroj: Kudyznudy.cz

Napsat komentář