logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Z hornatého Porta busem a vlakem až na jih do Fara

Datum: 10.03.2020

04-Porto 44-Lisabon 64-Faro

Navštívit a neprojet si nádhernou zemi na západním konci Evropy by byla velká škoda. My jsme si pro takovou možnost zvolili cestu ze severu na jih ze starobylého kopcovitého přístavního města Porto, které dalo jméno známému vinnému moku, až na jih do Fara v regionu Algarve.

Porto

Ze všech měst v Portugalsku je jeho hlavní město často nejoblíbenější, ale Porto ho v návštěvnosti velmi rychle dohání, ačkoliv je menší než Lisabon. Starodávný významný přístav a vinné sklepy ve Vila Nova de Gaia opravdu stojí za návštěvu. Navíc okres Ribeira, ve kterém se tento starobylý přístav nachází, je místem, které se velmi často vyskytuje na Instagramu. Stejně jako Lisabon, je toto severní město Portugalska spíše kopcovité.

Lisabon

Lisabon je ohromující hlavní město Portugalska a patří mezi nejpůsobivější a nejživější města Evropy. Je to město, které spojuje tradiční dědictví, s pozoruhodným modernismem a progresivním myšlením. Z Porta se sem dostanete nejrychleji autobusem za 25 Euro. Jako prázdninová destinace nabízí Lisabon bohatou a pestrou historii i bohatý noční život. Navíc je zde příjemné celoroční klima. Pokud se tam vydáte stejně jako my, tj. aktivní dovolenou na cestě z Porta do Fara nebo opačně, určitě se tady zastavte aspoň na 3 až 4 dny.

Faro

Pro milovníky pláží je Faro určitě dobrá destinace, i když se na ně můžete dostat jen autobusem nebo autem. Ve městě nejsou pláže skoro žádné. Pokud však zde necestujete v letním období, můžete si prohlédnout spoustu zajímavých míst. Faro má nádherné historické centrum lemované pěšími nákupními ulicemi, malebnými náměstími a starými městskými hradbami. Ve dne město působí neuspěchaně se starými muži hrajícími domino na náměstí, v noci je zde ale bujarý společenský život. –r–

Napsat komentář