logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

S dětmi za přírodou, historií i kulturou do Dolního Rakouska

Datum: 07.07.2020

image

Letní dovolená v malebné krajině plné dobrodružství pro malé a pohody pro velké. Které dítě by nechtělo strávit kus prázdnin na statku, a který rodič by odolal exkurzi do vinného sklípku. V Dolním Rakousku čeká bohatý program a nezapomenutelné zážitky na každého člena rodiny. 

Za tou nejkrásnější dovolenou netřeba letět přes půl světa. Zvlášť pro městské děti představuje pravou exotiku čistý venkovský vzduch vonící po senu, zaopatřování hospodářských zvířat, jízda na traktoru nebo lezení po ovocných stromech. Na rodinném statku se toho mnoho naučí o tom, odkud se berou naše potraviny, kterak funguje zdravá krajina a jak se chovat ke zvířatům. Zatímco si dospělí budou užívat klid a to nejkvalitnější jídlo přímo od zemědělce. Anebo pití, nezapomenutelnou dovolenou lze totiž strávit také u vinaře. 

https://www.dolni-rakousko.info/dovolena-na-statku 

Například v Hollabrunnu, malebném městečku kousek od Znojma, kde mohou děti vyrazit po stopách Sklepní kočky (Kellerkatze), která jim přiblíží historii pěstování vína ve Střední Evropě i proměny vesnické architektury v čase. Zážitkovou trasu mezi sklípky si nepochybně užijí také rodiče, jen po svém. Tematických stezek zvláště vhodných pro rodiny je v Dolním Rakousku nepřeberně, jako trasa Auf dem Holzweg v Göstling an der Ybbs, která vede po dřevěných lávkách lužním lesem a úzkými soutěskami podél unikátního zařízení na plavení dřeva.

https://www.dolni-rakousko.info/po-stopach-sklepni-kocky 

Nebo Stezka plyšového medvídka (Teddybärentrail) v Arbesbachu, podél které se děti naučí o životě včel a v Medvědím lese uvidí opravdové huňáče. Do dávné minulosti Střední Evropy vedou stezky VIA.CARNUNTUM ve šlépějích legionářských sandálů. Po návštěvě Carnuntum, celosvětově jedinečné rekonstrukce římského města s bohatým zážitkovým programem, se lze vydat například po VIA.SILENTIUM, která se klikatí nedotčenou lužní krajinou a na níž leží mimo jiné romantická zřícenina středověkého kláštera, ruina hradu nebo rozhledna císaře Františka Josefa.

https://www.carnuntum.at/cs/carnuntum-cz 

Přírodu i historii lze naplno prožít v Centru Heldenberg, kde se pro Španělskou dvorskou jezdeckou školu v Hofburgu cvičí legendární Lipicáni a provozuje chovná stanice dravých ptáků. Lze se projít a zakusit život v neolitické vesnici obehnané palisádami, obdivovat úctyhodnou sbírku veteránů, prohlédnout si monumentální pomník polního maršála Radeckého nebo navštívit designovou vinotéku. Areál Heldenberg je vlastně takové Dolní Rakousko v malém – místo tisíce zážitků, které nikdy nepřestane bavit.

https://www.derheldenberg.at/cs/ 

 

Dolní Rakousko
Historické jádro dnešního Rakouska leží v srdci Evropy a již odedávna přitahovalo národy a mocnosti, které se zasloužily o pohnutou historii a bohaté kulturní dědictví této země. Díky prolínání alpské a panonské, severoevropské a jihoevropské klimatické zóny se v Dolním Rakouskou nachází na malém prostoru nesrovnatelná pestrost různých krajinných typů, jež charakterizují lužní lesy a stepi, pastviny a jezera, soutěsky a kopcovitá krajina, říční údolí a rašeliniště. Země na Dunaji se prezentuje jako přírodně půvabná, kulturně pozoruhodná a také vinařsky svůdná destinace pro dovolenou! www.dolni-rakousko.info

Napsat komentář