logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Pozvánka do Českého Krumlova za gastroturistikou

Datum: 03.12.2018

karamelovy sen

Krásné starobylé město Český Krumlov je známé řadou nádherných stavebních památek, křivolakými středověkými uličkami, malebnými štíty měšťanských domů, romantickými zákoutími a impozantním zámkem a hradem nad Vltavou, která celé léto láká vodáky do svých vln. Český Krumlov ale také čím dál víc přitahuje návštěvníky – gurmány právě gastrozážitky, navíc se skutečným příběhem. Je to příběh skoro pohádkový: „Jak v Českém Krumlově karamel na svět přišel“.

Začalo to snem manželů Ireny a Vaška Kalkušových o propojení kvalitní potraviny, místa vzniku a o poctivé práci obyčejného člověka, který svůj produkt vytváří s péčí a láskou. V rodinné firmě Karamelový sen s.r.o. tak ručně vyrábí tekutý karamel nejen čisté, nepřepálené chuti, ale vznikají zde velice zvláštní kombinace chutí s bylinkami, kořením, kávou, kakaem a i ovocem. Tekutý karamel používali nejdříve jen k doslazení čaje, pak na různé kaše, ale osmělili se a jejich chilli slaný karamel s rozmarýnem používají nejen na dopékání masa, ale hlavně na zeleninové saláty a na zmrzlinu. Představivosti se prostě meze nekladou.

Své portfolio výrobků stále rozšiřují a nechávají se inspirovat poptávkou lidí, kteří je navštěvují, nebo zajímavými nápady a receptáři. Jeden z prvních byl Receptář Pátera Františka Ferdy, kde tento léčitel ze Sušice o přínosu ručně vyráběného karamelu psal. O Českokrumlovském karamelu od Vaška si nyní můžete přečíst hodně, neboť ocenění, která stále vyhrává, jsou opravdu prestižní. A hlavně, tyto karamely stojí za ochutnávku. Jsou to opravdu plné, vyladěné chutě a každý si přijde na své. Ochutnat je můžete buď na farmářských a řemeslných trzích podle seznamu na webových stránkách, nebo při návštěvě výrobny/karamelovny, kde se všechny ty voňavé procesy odehrávají. Určitě navštivte jejich karamelové království jen 15 minut od centra Českého Krumlova…

Napsat komentář