logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Benátky v České Kamenici

Datum: 05.10.2022

Ceska-Kamenice-6

Pětitisícová Česká Kamenice v okrese Děčín je zajímavým tipem na výlet z mnoha důvodů. Ať již se jedná o krásné skalní vyhlídky nad městem, z nichž se návštěvníkovi otevře před očima úchvatná krajina Lužických hor a Labských pískovců, místní zámek, náměstí Míru s řadou historicky cenných domů, Panský pivovar nebo bývalou podzemní nacistickou továrnu v blízkosti města.

Významným prvkem pro atmosféru města je řeka Kamenice, která jím protéká z východu na západ a odděluje Horní a Českou Kamenici. Tok řeky je ve městě zregulován a omezen kamennými zídkami, v jeho blízkosti se nachází řada zásadních prvků občanské infrastruktury (sportovní hala, nákupní centra, zdravotní středisko, kulturní dům…).

V blízkosti historického centra v podobě dvou náměstí a dominantního kostela svatého Jakuba se zpřístupněnou věží, z níž se ostatně nabízí pěkný výhled na půdorys města i okolní skalnatou krajinu, vytváří řeka krásná zákoutí. Nad vodou je vybudován několik mostů a lávek, přímo nad vodou stojí řada historických budov. Řeka v podstatě tvořila severní hranici půdorysu historické zástavby. M9stní Benátky s kouzlenou atmosférou…

Foto: Marek Síbrt

Napsat komentář