logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Plavba ve Středomoří jako poznávací zájezd

Datum: 16.01.2020

Foto Kotor 01-Valencia Foto Mallorca_vyplouváme Foto 1 Santorini Palermo, vyplouváme Francie - Marseille - MSC Divina

Chcete poznávat památky a kulturu Středomoří a zároveň vás omrzelo trmácení autobusem, každodenní vybalování a přivykání novému hotelu? Ideální řešení představuje okružní plavba výletní lodí. Loď takřka denně kotví v jiném přístavu, máte tedy čas prozkoumat spoustu zajímavých lokalit a užít si rozmanité pláže. Během plavby se nenudíte, neboť na palubě vás čekají atrakce včetně akvaparků, trenažérů F1, videoher či fitness. Díky dokonalému servisu se nemusíte starat ani o stravování.

Okružní plavby po Středomoří snad vznikly především kvůli milovníkům poznávacích zájezdů. Na setkání s památkami a dalšími body zájmu se těšte přímo v přístavech, kde plavidla kotví, avšak pomocí autobusových zájezdů, organizovaných přímo z lodě, i hlouběji ve vnitrozemí.

Plavby podél pobřeží Jaderského moře

Někdy se dokonce od lodi nemusíte vydávat nikam daleko. Platí to například pro chorvatské přístavy Split a Dubrovník, malebný Kotor v Černé Hoře a tureckou metropoli Istanbul, pyšně rozkročnou na dvou kontinentech nad Bosporem.

Ideální k poznávání památek je zásluhou úzkého půdorysu Itálie – žádná z atrakcí neleží dále než 110 km od pobřeží. Platí to pro botanickou zahradu v Padově a starověké sídlo Aquileia (dostupné z Benátek), z Bari se jezdí do středověké Matery, obdivovat malebné domečky Alberobella a na majestátný středověký hrad Castel del Monte.

Perly na plavbách do Itálie a Řecka

Stejně dobře se lze dostat do renesanční Florencie, Pisy a San Gimignana (z La Spezie), do Portofina (z Janova) a na ostrov Capri, magické pobřeží Amalfi i Vesuv s Pompejemi (z Neapole). Hlavní město Řím s Vatikánem je cílem výletů z Civitavecchie, ze sicilského Palerma můžete navštívit katedrály v Cefalú a Monreale.

Kdekoliv na okružní plavbě zakotvíte v Řecku, nebudete mít daleko k ruinám nějakých lázní, chrámu či amfiteátru. Důkazem budiž Atény s velkolepou Acropolí, Katakolon poblíž Olympie, Soluň nebo ostrovy Samos (Pythagoreion), Rhodos, vulkanické Santorini a Korfu s uličkami Starého města.

To nejlepší z plaveb do Francie a Španělska

Ve Francii patří k hlavním magnetům most v papežském Avignonu, malebné Aix-en-Provence a šarmantní Cassis, ke kterým se dostanete z Marseille. Z přístavu Villefranche sur Mer se pořádají výlety do Nice a z Toulonu můžete zamířit do Grimaud, Saint-Tropez a na ostrov Porquerolles.

Dostatek pamětihodností skýtají španělské břehy Středozemního moře. V jeho hladině se pyšně shlíží antická Tarragona i gotické budovy Llonja de la Seda ve Valencii. Z přístavů Cádiz a Málaga se lze dostat k dolmenům v Antequeře, do andaluské Sevilly i za maurským odkazem v Córdobě a Granadě. 

Zábava pro každého a pláže během okružních plaveb

Barcelona je typickou ukázkou pestrosti okružní plavby, díky které si na své přijdou všichni členové rodiny, byť mají rozlišné zájmy. Na tatínka čeká prohlídka slavného fotbalového stadiónu Camp Nou, na maminku nákupy na bulváru La Rambla a na všechny pěkná písečná pláž.

Zásluhou okružní plavby si právě pláží užijete mnohem více. Nemůže se tak stát, že jste nuceni trávit čas na pláži, která vám úplně nevyhovuje, jako je to časté v případě dovolené v hotelu. Navíc máte šanci vyzkoušet různé typy pláží, například oblázkové, písečné, prudce klesající do vody nebo romantické zátoky. 

Výletní lodě lákají k plavbě

Výletní loď, menší i obří, je technickým zázrakem sama o sobě. Každý den na ní odhalíte něco nového, v přístavu můžete pozorovat logistické pozadí plavby a kulturní pestrost personálu umožňuje pilovat znalosti cizích jazyků. Vzhledem k tomu, že loď je odkázaná sama na sebe, vše musí klapat jako nejlepší švýcarské hodinky. Proto dostanete perfektní servis a na vše se můžete spolehnout.

Svůj volný čas využijete na 100 %. Na lodi je běžně k dispozici bazén, vířivky, posilovna, wellness, kino, divadlo, videohry, dětské hřiště, obchody a spousta dalších lákadel. Z každého místa na lodi se navíc otevírá jiný výhled, který se v průběhu plavby mění. Západy a východy slunce nad Středozemní moře jsou úchvatné a nezapomenutelné!

Autor: Josef Křenek

Napsat komentář