logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Plavby na Aljašku se obnoví co nevidět

Datum: 01.07.2021

pexels-pixabay-207049 pexels-francesco-ungaro-449005

Sotva se cestovatelé začali smiřovat s tím, že výletní sezóna na Aljašce bude zřejmě zrušena i na druhé léto, koncem května schválil Kongres zákon, který velkým lodím umožňuje na Aljašce proplouvat vnitřními námořními cestami. Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí, které má na starosti schvalování obnovení plaveb z amerických přístavů, dalo zelenou plavbám, které jsou přístupné pouze plně očkovaným posádkám a cestujícím.

Sedm plavebních společností oznámilo, že letos v létě budou na Aljašku vyplouvat ze Seattlu, přičemž společnost Celebrity Cruises zahájí sezónu 23. července. Loď Celebrity Millennium s kapacitou 2 218 cestujících nabídne devět sedmidenních plaveb, při nichž bude zastavovat v Ketchikanu, Juneau, Endicott Arm a Skagway nebo Icy Strait Point. Loď Carnival Miracle společnosti Carnival Cruise Line zahájí sezónu 27. července.

Společnosti Holland America Line a Princess Cruises, které mají dohromady asi 80 % koncesních smluv na plavby v národním parku Glacier Bay, letos nabídnou do zálivu 10 plaveb. V běžném roce před koronavirovou pandemii přijíždí více než polovina návštěvníků Aljašky výletními loděmi – v roce 2019 jich bylo 1,4 milionu.

Foto: Unsplash

Napsat komentář