logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Ostrůvek Belle Isle mezi USA a Kanadou je oblíbeným místem Detroiťanů

Datum: 12.04.2024

walter-martin-IMn55uGhIQg-unsplash (1)

Pláže téměř 400hektarového ostrůvku Belle Isle mezi Spojenými státy a Kanadou jsou o letních prázdninách oblíbeným místem Američanů, kterým tento ostrov patří. V letních měsících je tady opravdu plno. Aby ne, léto v této zeměpisné výšce netrvá příliš dlouho a dnů ideálních k válení se na pláží a ke koupání je podstatně méně než v jižních částech světa.

Ostrůvek je propojen mostem, kam se na něj dostanete autem z Detroitu a právě na toto město je z něj nádherný výhled. Nachází se zde pamětní fontána Jamese Scotta, konzervatoř Anny Scripps Whitcombové, akvárium Belle Isle, brána Ralpha Wilsona (která slouží jako oficiální jižní východisko michiganské stezky Iron Belle Trail), golfové hřiště a mnoho dalších kulturních a přírodních zajímavostí. Návštěvníci se mohou také koupat na vyhrazené pláži, jezdit na kole, rybařit, pádlovat a mnoho dalšího.

Ostrov byl v 18. století osídlen francouzskými kolonisty, kteří jej pojmenovali Île aux Cochons (Vepřový ostrov). Svému dobytku umožnili na ostrově volný výběh. Po vítězství ve válce v roce 1812 byl do této oblasti přidělen americký generál Alexander Macomb mladší, který ostrov vlastnil jako své panství. Později byl jmenován velícím generálem americké armády. V historické čtvrti Washington Boulevard v centru Detroitu mu byl postaven pomník. Dne 4. července 1845 se na ostrově konal historický piknik, jehož účastníci rozhodli o změně názvu na “Belle Isle” na počest slečny Isabelle Cassové, dcery guvernéra (generála) Lewise Casse. Název Belle Isle (archaický přepis Belle Île) znamená ve francouzštině “krásný ostrov”.

Belle Isle byl v roce 2016 nejnavštěvovanějším státním parkem v Michiganu, který navštívily více než 4 miliony návštěvníků. Od roku 2014, kdy stát převzal kontrolu nad parkem, investoval do jeho renovace a vylepšení 32 milionů dolarů. 31. srpna 2020 se na Belle Isle konala celoměstská vzpomínková akce k uctění památky 1 500 obětí pandemie COVID-19. Starosta města vyhlásil tento den jako Den památky obětí nemoci v Detroitu.

Foto: Walter Martin, Unsplash

Napsat komentář