logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Letohrad ožije řemesly, ale chystá se tu i bitva!

Datum: 25.06.2018

Letohrad-remeslna-sobota-a-bitva-2-620x350

První sobota v červenci bude v Letohradě po dvouleté odmlce zase patřit oblíbené Řemeslnické sobotě.

Magické datum 7. 7. bude dnem, kdy Nový dvůr v Letohrade opět ožije řemesly. Zajímavým programem vás provede moderátor Láďa Hruška. Budete mít možnost nahlédnout pod pokličku tradičním řemeslům. Připomenete si tu i stoleté výroční založení republiky a tím také slavnou éru rozmachu řemesel a manufakturních výrob v meziválečném období.

Těšit se můžete rovněž na velkolepý příjezd hraběte Jana Václava Bredy. Ten nechal na místě malé kapličky na Kopečku v roce 1734 vystavět dnešní kapli svatého Jana Nepomuckého, která se majestátně zvedá nad městem a byla postavena ve znamení pěti Janových hvězd.

Na 1. září se tu pro změnu chystá bitva. A ne ledajaká! Město Letohrad si bude letos připomínat 710 let od svého vzniku. Součástí jejich atraktivního programu bude i zajímavá rekonstrukce historické bitvy ze 17. století. V podání skupiny historického šermu Corporal zde zažijete, jak Švédové obléhali u letohradských bran.

Při svém toulání městem nezapomeňte navštívit také novou Retro expozici v Muzeu řemesel, expozici sirkařství v Městském muzeu na náměstí nebo zavítat na Tvrz Orlici na okraji města.

www.muzeumremesel.cz
www.letohrad.eu

Napsat komentář