logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Letní aktivity v Harrachově

Datum: 26.06.2018

Sklárna Novosad a Syn, Harrachov, Česká Republika

Když navštívíte Harrachov v letním období, máte mnoho možností k aktivnímu využití volného času. K dispozici jsou pro vás sportovní aktivity jako lanové centrum, Vertical park – houpačka, trampolína, lezecká stěna, bobová dráha + Monkey park, bowling, dětské parky, Geocaching, Golf Mýtiny, Indoor golf Sportrelax 007, tenisové hřiště a hala, minigolf, squash, půjčovny jízdních kol, rampa pro Bungee jumping, letní přírodní koupaliště, jízda na horských tříkolkách či doprava lanovkou na Čertovu horu, odkud se lze vydat turistickými stezkami po okolí.

Rozhodně však nevynechejte návštěvu Mumlavského vodopádu. Harrachov si můžete prohlédnout i z vyhlídkového vláčku. Jízda začíná před areálem Sklárny Novosad a syn a pokračuje k Mumlavskému vodopádu i k tribunám skokanských můstků, kde je nádherný výhled na celé město a velký Mamutí můstek. Mezi další zajímavosti Harrachova patří Sklárna a Minipivovar Novosad a syn s pivními lázněmi. Minipivovar s restaurací sousedí s hlavní hutní halou sklárny, z restaurace můžete prosklenou stěnou sledovat ruční výrobu skla, která toto místo proslavila po celém světě. Neméně zajímavé je také Muzeum skla, Hornické muzeum, nové Ski muzeum, lesnická expozice Šindelka či procházka Včelí stezkou.

Volnočasový bikepark – Pumptrack

Vlastníkem dráhy je město Harrachov a provozovatelem je PumpTrack Harrachov z.s. Dráha se nachází vedle hotelu Skicentrum. Je volně přístupná všem, kteří chtějí zažít na vlastní nebezpečí něco adrenalinu.

Takové Ski muzeum v ČR nenajdete

Ve zrekonstruované budově autobusového nádraží vznikla po neskutečném odhodlání rodiny Slavíků nádherná lyžařská expozice. Expozice čítající úctyhodných 8000 exponátů přiblíží místní lyžařský klub a historický vývoj harrachovského lyžování. Prohlédnout si můžete vítězné poháry, medaile, staré ski, skokanskou výzbroj, nebo pohár pro vítěze mistrovství světa v letech na lyžích.

Městský park zdobí dřevěné sochy

Nový městský park kromě altánu zdobí dřevěná zvonička, socha hraběte Jana Nepomuka Františka Harracha či lavičky, které vznikly při Svatoanenském dřevosochání. Odpočinek v parku si můžete zpestřit četbou knížky z první harrachovské knihobudky. Knihobudka slouží k bezplatnému půjčování a výměně knih. Mezi místními i návštěvníky se těší nebývalému zájmu.

Napsat komentář