logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Kupole Národního muzea v Praze

Datum: 16.11.2019

resizedslidelarge-4
Historická budova Národního muzea v Praze se na podzim roku 2019 otevřela po několikaleté rekonstrukci veřejnosti. Poprvé v historii je zpřístupněna i kupole, odkud si můžete vychutnat pohled na celou Prahu.
Před rekonstrukcí muzea nebyl do kupole přístup, protože v ní chyběla podlaha. V rámci dlouhodobé rekonstrukce byla v prostoru kopule podlaha dodělána, návštěvníci v ní teď mohou spatřit i kopuli panteonu. Krásný výhled dá nahlédnout nad střechy domů, Václavské náměstí i panorama Pražského hradu.

Vzhledem k omezené kapacitě nelze vstupenku do kupole zakoupit v předstihu, ale pouze na den návštěvy k platné vstupence do muzea. Návštěva kupole je možná pouze po zakoupení vstupenky na konkrétní čas na pokladnách muzea. Do kupole jsou návštěvníci pouštěni po skupinkách v časových intervalech 30 minut v čase od 10.30 do 17.30 h. Vstupné činí 100 Kč a lidé jsou vpouštěni v časových intervalech 30 minut.

Kromě toho si až do konce června můžete v muzeu prohlédnout dvě výstavyČesko/slovenská a slovensko/česká výstava a výstavu 2 x 100.

Budova na pražském Václavském náměstí z roku 1891 čekala na generální opravu více než 120 let. Poškodily ji navíc i dva vojenské útoky v letech 1945 a 1968.

Napsat komentář