logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Celý den v přírodě v okolí Vysokého Chvojna

Datum: 20.09.2018

Vysoke Chvojno

Máte rádi přírodu, která je dostupná autem, na kole i pešky? Nechcete tu ale potkávat procesí lidí? Pak vám dáme jeden tajný tip na zajímavý celodenní výlet. Vydejte se do Vysokého Chvojna!

Co nabízí? Arboretum, zookoutek a dokonce dvě přírodní rezervace. Víte, že park ve Vysokém Chvojně je přírodním skvostem? Najdete v něm 220 druhu stromů a keřů. Je tady vybudován informační systém i dostatečný počet odpočinkových míst. Vede sem i několik značených turistických cest a cyklotras.

Z Holic, které jsou vzdálené 6,5 kilometru, to je naučná stezka Viselce. Na co se zameřuje? Na les a hospodaření v něm. Končí u nedalekého zookoutku, v němž můžete spatřit zástupce spárkaté zvěře. Jaké konkrétně? Třeba jeleny, muflony nebo daňky. A uvidíte je? To si pište, že ano! K dispozici je tu pozorovatelna a pro děti tabule na kreslení. Hned vedle obory pak stojí lovecký zámeček. Ten slouží jako penzion a mimo zimní období též jako víkendová kavárna.

Nezapomeňte navštívit rovněž Práchenskou stráň nebo chráněnou rezervaci Buky. Cekají tam na vás skutečné rarity, a to buky staré až 400 let!

www.vysokechvojno.cz/arboretum

Napsat komentář