logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Baroko nejen pro oko aneb Na co láká Broumovský klášter?

Datum: 07.08.2018

Benediktinsky_klaster Broumov (Ondrej Littera)

JE JEDINEČNOU BAROKNÍ PAMÁTKOU, KTEROU ROČNĚ NAVŠTÍVÍ DESÍTKY TISÍC NÁVŠTĚVNÍKŮ.

Na prohlídkovém okruhu, jenž je otevřený celoročně, můžete absolvovat dva typy prohlídek. První nese název Zaostřeno na baroko. Na co se tato prohlídka zaměřuje? Na otisky barokního umění v interiéru. A co ten druhý typ? Život v klášteře se věnuje každodenním zvyklostem mnichů.

Kromě těchto prohlídek se můžete těšit v letní sezóně na noční hrané prohlídky. Při nich si užijete nejen tajemnou atmosféru za svitu svíček, ale potkáte rovněž zajímavé postavy.

Klášter však nabízí spoustu dalších kulturních nebo vzdělávacích aktivit. Středy v týdnu jsou určené pro ArtCafé, které chystá celoroční program podvečeru s hudbou. Jeho těžištěm je jazz a blues, ale i koncerty jiných žánrů.

Od května do září se také otevírají dveře Galerie Dům. Ta představuje přední české umělce. Jaké? Hlavně malíře, sochaře a fotografy. Čtvrteční podvečery jsou věnovány ScienceCafé. To nabízí prostor pro neformální setkávání publika se špičkovými českými vědci.

Dětští návštěvníci se pak ve vzdělávacím programu Skriptorium dozvědí řadu užitečných informací o historii papíru, barev a knih.

FOTO: Ondřej Littera
www.klasterbroumov.cz

Napsat komentář