logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

18 skvělých činností, které můžete dělat na Bahamách

Datum: 18.06.2019

queen-stair-case Take-A-Diving-Course Blue-Lagoon Indulge-In-The-Culinary-Delights carnival-caribbean-port-st-thomas-1 Take-A-Hike-To-A-Rainforest San_Juan_City Try-Zip-Lining-For-Fun plejtvak Atlantis Resort

Představte si dokonalé pláže se sněhově bílým pískem a azurové moře. To jsou Bahamy, možná jedno z nejkrásnějších míst na světě. Pokud vás zajímá, co můžete dělat na Bahamách, rádi poradíme. Pláže nejsou jedinou atrakcí v Karibiku, můžete se vydat na turistická dobrodružství, za historickými památkami nebo si večer zajít zatančit do jednoho z mnoha nočních klubů. Jsou tu i výborná místa pro bezpečné šnorchlování a potápění. Takže jestli se chystáte na dovolenou na Bahamy, zde jsou tipy na výlety a doporučení na zážitky, které by vám neměly uniknout.

1. Poznejte Nassau

Turisté se v Nassau nejvíce těší na vyhlášené písčité pláže a pohodové koupání v moři, ale také na návštěvu různých nočních klubů, kasina a restaurací s výbornou kuchyní. Prohlídka města je také sama o sobě skvělou zkušeností. Dominantním hotelem v Nassau, který je vidět i v hollywoodských filmech odehrávajících se na Bahamských ostrovech, je známý Atlantis Resort zahrnující luxusní hotel, akvárium, vodní park a zábavní komplex. Ten je také jednou ze zdejších hlavních atrakcí. Mořské akvárium je jedním z největších venkovních akvárií na světě.

2. Plavání s rejnoky

Asi to pro někoho může znít trochu moc dobrodružně, ale je to bezpečná aktivita, kterou stojí za to v Karibiku podniknout. Rejnoci jsou velmi přátelští a se správným odborným průvodcem můžete mít opravdu kouzelný zážitek z čistého moře a blízkého kontaktu s tak majestátným živočichem. Zážitkové agentury nabízí různé balíčky pro potápění okolo útesů, v mělčině s rejnoky či na pozorování hvězdic. Za tříhodinový balíček platí turisté okolo 30 dolarů.

3. Vyzkoušejte adrenalinový Zipline

Karibik je doslova posetý oblastmi s touto adrenalinovou zábavou zvanou zipline, která vám umožní proletět se krajinou na laně. Pevné ocelové lano je napnuto z vrcholku hory a vede dolů na pláž, pomocí kladky a lezeckého úvazu se po něm svezete a překonáte vzdálenost vzduchem. Výhled, nadšení, a adrenalin je samozřejmostí. Pokud cestujete se staršími dětmi, tak ty si to určitě užijí.

4. Vydejte se do San Juan City

Toto energické a prosperující město vás velice brzy pohltí. Přátelští místní obyvatelé a bohatá historie tohoto města s mnoha impozantními stavbami vám pomohou získat i skvělý kulturní zážitek a poznat tak hodně z z historie Bahamských ostrovů.

5. Běžte na výlet do deštného pralesa

Deštné pralesy jsou nedílnou součástí Karibských ostrovů. Pro mnoho turistů je návštěva deštného pralesa na Bahamách tím pravým důvodem proč se sem vydat. Bujně rostoucí vegetace, příjemný vzduch a mnoho pro nás exotických živočichů na dosah ruky vás překvapí a nabídne relax v přírodě.

6. Navštivte také St. Thomas

Jeden z nejkosmopolitnějších ostrovů v Karibiku, St. Thomas, si i přes svou moderní infrastrukturu zachoval půvab typický pro oblast Karibiku. Je to nádherné klidné místo pro rodinnou dovolenou i pobyt pro páry.

7. Místní suvenýry

Nakupování na místních trzích a v obchodech je mezi turisty velmi oblíbené. Můžete si koupit místní rukodělné výrobky a suvenýry, především unikátní šperky.

8. Navštivte vodní park Aqua Venture

Zábavní park na ploše přes 50 hektarů nabízí spoustu vodních atrakcí a míst ke koupání, pro aktivní zábavu i klidné opalování. Stavby ve stylu Indiana Jonese, skluzavky a dobrodružné stezky ocení děti i dospělí. Tento vodní park je prostě nutné navštívit!

9. Blue Bee Bar sleč­ny Emily pro milovníky vína

Na vstupu do baru vás přivítá portrét slečny Emily v životní velikosti. Bar je známý bohatou nabídkou výborného vína. Všechny stěny jsou vyzdobeny fotografiemi z historie baru včetně fotek a podpisů předchozích patronů baru.

10. Zajeďte si do muzea Albert Lowe v Green Turtle Cay

Muzeum umístěné v okouzlujícím domě Viktoriánského slohu bylo založeno roku 1825 a mapuje historický vývoj Baham.

11. Získejte svou vlastní vůni

Pokud navštívíte město Freeport a jeho známou část Lucaya, najdete tu specializované obchůdky s parfumerií, především s přírodními produkty místní výroby. Odborníci vám namíchají parfém přizpůsobený pro vaši osobnost, podle vzhledu i povahy, prostě speciální směs přímo na míru.

12. Vychutnejte si kulinářské umění

Milovníci rybích pokrmů a jídel s plody moře si mohou užít ochutnávky vynikajících kulinářských specialit dostupných na několika místech v Karibiku. Navíc ve spojení s výběrem lahodných vín, si budete připadat jako v ráji.

13. Podnikněte výlet na ostrov Modré laguny

Ostrov Modrá laguna (Blue Lagoon Island) je tajemný ráj. Budete uchváceni jeho fascinující krásou a klidným prostředím. Díky kobaltově modrému moři je tento ostrov poblíž Nassau velmi romantické místo.

14. Udělejte si potápěčský kurz

Bahamy nabízejí nesčetné množství potápěčských aktivit jak pro začátečníky, tak i pro zkušené potápěče. Byla by škoda, nevyzkoušet si šnorchlování nebo potápění v korálových útesech kolem ostrovů, kde se nachází bohatá podmořská fauna i flóra.

15. Poznejte Národní park Lucayan

Na největším bahamském ostrově jsou tři národní parky, ale tento je naprostý favorit. Kromě atraktivních mangrovníků, palem a borovic rostoucích na ploše více než 20 hektarů, nabízí tento národní park také působivou pláž Gold Rock (známou z filmu Piráti z Karibiku), stejně jako pohřební jeskyně (kde byly v roce 1986 nalezeny pozůstatky čtyř domorodých Lucayanů) a Benovou jeskyni, která se objevila se v bondovce Nikdy neříkej nikdy). Jeskyně je součástí jednoho z nejdelších podvodních vápencových jeskynních systémů na světě. Národní park se nachází zhruba 30 km severovýchodně od Freeportu a je otevřen denně od 830 do 1630 hod. Vstup do parku, který zahrnuje přístup ke všem zajímavým místům, je za poplatek 5 dolarů.

16. Projděte se botanickou rezervací Leon Levy

Přírodní rezervace je pojmenována po Leonu Levym, který studoval na Bahamách život rostlin. Tato svěží oáza je plná původní flóry, od kapradin a orchidejí po mangrový háj a kaktusy. Všechny rostliny si v národním parku můžete prohlédnout při procházce po několika značených trasách.

17. Vystoupejte po Královniných schodech

Unikátní schodiště se 66 schody bylo vytesáno z vápence zhruba 600 otroky v 18. století, kdy byly ostrovy pod koloniální nadvládou Velké Británie. Byly spojnicí mezi Fort Fincastle na Bennet Hill a hlavním městem Nassau. Zhotovení schodiště trvalo více než 16 let a bylo pojmenováno po královně Viktorii, která v této oblasti vládla 64 let a zasadila se za zrušení otroctví v zemi.

18. Navštivte John Watling’s Distillery

Pokud vás přestane bavit šnorchlování a opalování na pláži, zvažte prohlídku destilerky Johna Watlinga na ostrově New Providence. Tento lihovar je proslulý výrobou výborného domácího rumu, který tu můžete ochutnat a vidět proces jeho výroby.

Napsat komentář