logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

ZOOM FEST – nový happening, který chceš zažít

Datum: 28.08.2023

Festival ZOOM FEST, jehož hlavním zaměřením bude snaha inspirovat a hledat cesty, jak udělat drobné změny, které mohou zlepšit náš život, nabídne během několika hodin spoustu zábavy i poznání. Zaostřeno bude na osobní rozvoj, ekologii, vzdělávání a práci na sobě. Nebude chybět ani kulturní vyžití a bohatý doprovodný program, kde si každý může vybrat to své. Těšte se na interaktivní audiovizuální instalaci a laboratoř Svět bez kouře společnosti Philip Morris, interaktivní koutek PřF UK, herce seriálu ZOO, světového kouče Jan Mühlfeita, cestovatelské ikony Radka Jaroše, Petra Horkého nebo kapely O5 a Radeček, Monkey Business či Chinaski a spoustu dalšího. Nový svěží a originální fesťák zaostřený na změnu – buďte u toho!

Sobota 16. září 12–22 hodin, Riegrovy sady Praha

Festival se zaměří na potravu pro duši i tělo – užijete si zajímavé přednášky a workshopy, vizuální podívanou, vyzkoušíte si rozmanité věci, ochutnáte jídlo budoucnosti. Celý den se nepřestanete bavit a žasnout. Nikdy není pozdě na nové výzvy! Zaostřit na změnu může každý z nás. Navíc si celou dobu akce můžete užít Food Prosecco Piknik.

Vaše oko potěší fascinující světelné instalace a vaše tělo si přijde na své díky workoutovým cvičením. Promítneme dokumenty Zloděj spánku (o problémech spánku a vlivu světla), Zaříkávač Andre Hartmann (o světově uznávaném potápěči, podvodním kameramanovi, znalci a ochránci velkých bílých žraloků) nebo Polární putování s Petrem Horkým (známý cestovatel, moderátor a dokumentarista zachycuje v této sérii své vysněné polární výpravy) – po všech bude následovat podnětná diskuze s tvůrci.

Příroda je krásná, ale pokud se na díváte okem znalce, je ještě mnohem krásnější! Ať už se jedná o molekuly, živočichy, rostliny, hory či třeba zemské hlubiny, dokážou takový pohled zprostředkovat všem zvídavým zájemcům nadšenci z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a její Přírodovědci.cz. Nechte se okouzlit přírodou!

Nechce se inspirovat prostřednictvím workshopů/přednášek a diskuzí díky zajímavým osobnostem – Jan Mühlfeit (globální stratég, kouč top manažerů, olympijských vítězů, umělců a autor bestselleru The Positive Leader), Petr Horký (režisér-dokumentarista, producent, spisovatel, moderátor, youtuber a cestovatel – jaká je motivace k jeho splněným snům), Miroslav Náplava (spisovatel, dokumentarista, editor, autor desítek cestopisných reportáží a dokumentárních filmů), Eliška Remešová (psychoterapeutka a lektorka, která přes čtrnáct let pracuje s lidmi a pomáhá jim rozvíjet se ve vztazích), Jan Haruda (geograf, který na svých cestopisných přednáškách kombinuje osobní příběhy s fakty, které uvádí do historicko-geografických souvislostí) a Martin Petrásek (centrum multimédií a propagace, Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě).

V průběhu dne vás roztančí kapela O5 a Radeček a spolu s patronem Radkem Jarošem představí projekt „Hory“. Užijete si žonglování s Michalem Třískou, včetně fireshow, nebo se můžete přímo zapojit do žonglérského workshopu. Radek Laci vám ukáže, jak si opravit tělo. Když si vaše tělo nezíská pozornost dobrým pocitem, zkusí to bolestí. A to je signál, že je potřeba něco změnit. Naučím vás, jak si opravit pohybové stereotypy a jak se zbavit bolesti. Zvládnete to úplně sami u vás doma. Stejně tak Toman Equilibre po svém workoutovém vystoupení nabídne workshop zaměřený na vnímání těla a pohybu při běžných činnostech i sportu. Zacvičíte si s Form Factory. Budete žasnout při iluzionistických kouscích kouzelníka Obinn Magic a můžete mu nahlédnout pod ruce během mikromagie mezi diváky.

Nebude chybět autogramiáda oblíbených herců z divácky úspěšných seriálů ZOO a Eliška a Damián.

Ve foto koutku Canon bude možné si vytisknout fotky na památku a vyzkoušet fotografický workshop. S Costa Cofee se naladíte lahodnou kávou a dozvíte se něco o její historii. Dermacol beauty koutek nejen pro ženy vás bude hýčkat.

Společnost Philip Morris představí interaktivní audiovizuální instalaci, jejíž součástí se mohou stát všichni dospělí návštěvníci akce. Zapojí se tak do iniciativy „Váš důvod“, která vyzývá všechny kuřáky cigaret v Česku k přehodnocení svého životního stylu. Zároveň budou moci navštívit laboratoř Svět bez kouře, která je zaměřena na osvětu o škodlivosti cigaretového kouře.

Užijete si energickou muziku českých skupin Monkey Business a Queens of Everything. Program zakončí večerní koncertní show legendární kapely Chinaski.

A to všechno může zažít na vlastní kůži – ZDARMA! Jaký je ten váš důvod navštívit ZOOM FEST?

Více informací na https://www.facebook.com/events/671245234555853

Napsat komentář