logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Užijte si Broumovsko trochu jinak

Datum: 10.08.2018

Medeny dul Bohumir Teplicke_skaly (archiv KHK) Mlyn_Drevicek(Jan śpelda)

ČÍM JE ZNÁMÉ BROUMOVSKO? HLAVNĚ SVÝMI BAROKNÍMI PAMÁTKAMI A SKALNÍMI MĚSTY, KTERÝCH SE NA MALÉM ÚZEMÍ NACHÁZÍ OPRAVDU HODNĚ.

Pokud byste si chtěli zdejší přírodu užít trochu jinak, vyrazte do Teplických skal, kde s dětmi můžete hledat poklad s hrou Za pokladem Teplických skal, nebo vyzkoušet quest KudyTudy do skal.

Že nevíte, co to quest je? Jedná se o hru podobnou české šipkované, kdy jste vedeni jednoduchou mapkou a veršovaným textem. Pokud jste ji ještě nikde neotestovali, tak na Broumovsku máte příležitost hned na několika místech, a to v Teplicích nad Metují, Teplických skalách, v Polici nad Metují a v Broumovském klášteře.

Jistě zajímavou zkušeností jak pro dospělé, tak pro děti bude návštěva Mlýnu Dřevíček. Zde se dozvíte mnoho zajímavých věcí o práci mlynáře a jeho pomocníků ve venkovském mlýně.

Kdo by měl zájem o dobrodružství v nitru země, může se vydat do měděného dolu Bohumír v Jívce, kde vám při 400 metrů dlouhé prohlídce dolu přiblíží těžkou hornickou práci. Budete si tu moci vyzkoušet též výstup větrací šachtou na povrch země.

Vyrazit můžete také k našim polským sousedům na zámek Ksiaz (Kšonž), Starou Kopalniu nebo podzemní město v Ósowce. Pro milovníky zvířátek doporučujeme navštívit farmu Wenet v Otovicích nedaleko Broumova a pokud bude pršet, nenechte si ujít ani Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují. Nebo se hned vedle vraťte do dětských let a otestujte si práci s legendární stavebnicí v muzeu Merkuru.

Přijeďte do kraje pískovcových skal a barokních památek za zábavou, poznáním a odpočinkem!

Bude to fajn!

www.broumovsko.cz
www.teplickeskaly.com
www.geopark.broumovsko.cz

Napsat komentář