logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Právě běží tři seriály, natáčené i ve středních Čechách

Datum: 21.09.2021

Českem na koňském hřbetu_ Archív České televize Osada Alenka v říši GIFů

Během podzimu mohou diváci sledovat hned tři nové seriály České televize, které se natáčely ve středních Čechách. Letní atmosféru navodí komediální seriál Osada, natáčený u Nižboru poblíž řeky Berounky. Cestopisný seriál Českem na koňském hřbetu, ve kterém dva průvodci v sedle starokladrubských hřebců projíždějí českou krajinou po hipostezkách, zve diváky i do středočeských lokalit Lány, Královice, Radíč či na královský hrad Křivoklát. Dále se ve středočeských městech natáčel seriál Ochránce. Filmaře vzal do měst Kladno a Slaný, kde se odehrály kauzy, o nichž vypráví. Na tvorbě dílů o středních Čechách se podílela i Středočeská filmová kancelář. 

Portrétní snímky k třináctidílnému seriálu z prostředí chatařské osady.
Seriál na páteční večer ctí žánr rodinné komedie. Češi jezdí na chatu. Jezdí tam proto, aby byli v pohodě. A v pohodě budou, i kdyby se kvůli tomu měli zabít.

Komediální třináctidílný epizodický seriál Osada s nadhledem rozebírá český fenomén chataření. Seriálová osada vyrostla u řeky Berounky nedaleko Nižboru. Ve spolupráci režiséra Radka Bajgara, scénáristy Petra Kolečka a kreativního producenta Josefa Viewegha vznikl seriál, který se ve středních Čechách natáčel od jara do podzimu loňského roku. Jedná se o chytrý odpočinkový seriál pro celou rodinu plný vtipných dialogů, komických a lehce absurdních situací i pohody. Věnuje se povahově odlišným postavám – seriálovým chatařům, kteří se snaží najít společnou řeč. 

Čtrnáctidílný seriál J. Škopkové Českem na koňském hřbetu zve diváky do jednotlivých krajů České republiky. Spolu s průvodci Martinem a Ondřejem Krausovými se tak mohou vydat na putování po českých hipostezkách a jejich okolí, do hradů, zámků i hřebčínů. Cesta po středních Čechách pro filmaře začala v Lánech, kde vzdali hold prezidentovi T. G. Masarykovi, milovníkovi koní. Další zastávkou byly Královice, kde se hipostezky začaly značit poprvé ve středních Čechách. Na královském hradě Křivoklát se diváci spolu s herci ponoří do historie, nejen té spojené s koňmi. Na zámku Radíč na Příbramsku mohou objevit zvláštní plemeno Curly Horse. 

Dne 27. 6. – 15.7. 2019 se fotografovali portréty seriálu Ombudsman. Seriál z prostředí školy, kauzy, vyšetřování. Režie Tereza Kopáčová

Desetidílný detektivní seriál Ochránce otevírá témata jako šikana, sebevražda, smutný úraz, úmrtí dítěte, sexuální obtěžování a další. Jednotlivé díly postupně rozebírají deset případů, které otřásly školstvím. Reálnými kauzami se seriál inspiroval, aby z nich mohl převzít modelové situace. Pracovala na něm producentská skupina Michala Reitlera, na scénáři spolupracovali Tomáš Feřtek a Matěj Podzimek. V hlavní roli celostátního školského ombudsmana se objevuje Ludvík Vaculík.

Na tvorbě dílů o středních Čechách se podílela i Středočeská filmová kancelář – nekomerční subjekt začleněný pod Středočeskou centrálu cestovního ruchu. „Na obrazovky se momentálně dostávají zároveň tři seriály, při jejichž tvorbě s filmovými produkcemi spolupracovala i Středočeská filmová kancelář. Na to jsme hrdí, je to pěkná ukázka toho, že naše práce nese své zasloužené ovoce,“ dodává Martina Kuncová ze Středočeské filmové kanceláře. 

Napsat komentář