logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Kam před Vánoci? Jděte do Toulcova dvora

Datum: 16.12.2019

advent453270553

Toulcův dvůr každoročně připravuje vánoční programy v duchu staročeských tradic. Letos se můžete těšit v pátek 20. prosince na setkání s vánoční atmosférou, kterou navodí výstava betlémů v překrásném prostoru barokních stájí. Betlémy jsou vyrobeny z různých materiálů – perník, dřevo, papír, korálky, šustí. Pokud bydlíte v Praze a nemáte možnost vyjet do přírody, kousek venkova najdete i na okraji velkoměsta v Hostivaři. Najdete zde centrum ekologické výchovy Toulcův dvůr, které otevírá svoje brány i o víkendu.

Děti si v Toulcově dvoře prohlédnou výstavu starého zemědělského náčiní i přadné rostliny. V rozlehlém areálu dvora najdete i farmu s domácími zvířaty. Přírodní areál slouží k relaxaci, pro pastvu zvířat a také dětem k interaktivní výuce.

Vánoční výstava betlémů bude zahájena 20. 12., těsně před Vánoci. Betlémy z nejrůznějších materiálů – perníku, dřeva, šustí, papíru, keramiky či skla budou vystaveny v překrásném prostoru barokních stájí. Otevřeno bude denně do 1. 1. 2020 od 13:00 do 17:00, na Štědrý den jen od 11:00 do 15:00 hodin. Vstupné stojí 50 korun, pro děti a důchodce 30 Kč.

V neděli 22. a v sobotu 28. prosince budete mít šanci potkat se s paní Danou Holmanovou, nositelkou tradice. Po oba dva dny bude možné sledovat, jak se v jejích rukách obyčejný perníček promění v dech beroucí skvost. Uvidíte, že neodoláte a projevíte zájem si některý kousek zakoupit. Perníčky ke koupi budou připraveny. Paní Holmanová bude na Toulcově dvoře od 13:00 do 17:00 hodin.

Zdroj: Kudyznudy.cz

Napsat komentář