logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Datum: 17.08.2018

Moravska Trebova - Fit stezka, in-line draha

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové. Mezi zdejší lákadla patří třeba aquapark.

Najdete zde plavecký bazén se čtyřmi dráhami, rekreační bazén s vodním hřibem, chrlící, stěnovými tryskami, sedací lavicí se vzduchovou masáží a dokonce i houpací bazén. Nechybí ani tobogán a 29 metrů dlouhá skluzavka. Voda v bazénech je vyhřívaná.

V areálu se nachází také občerstvení s příjemným posezením a bezbariérovým přístupový chodník. Když jste si užili vodních radovánek, můžete se přesunout do rekreačního areálu Knížecí louka. Tady vyzkoušíte in-line dráhu, cyklostezku, relaxační část s cvičícími prvky či nově otevřenou kavárnu se zázemím pro návštěvníky. Z jižní strany se nad Knížecí loukou tyčí rozhledna Pastýrka. Pěšími turisty i cyklisty jsou oblíbené také Hřebečské důlní stezky. Seznámíte se tu s důlní historií regionu nebo si užijete výhled z rozhledny Strážný vrch.

A pokud vás láká takzvaný temný cestovní ruch, máme pro vás jeden speciální tip. Tím je Křížový vrch se sousoším Kalvárie a unikátním hřbitovem. Ten je užíván již více než 500 let, nachází se v něm stavby a náhrobky s vysokou uměleckohistorickou hodnotou a v řadě ohledu je možné jej považovat za jedinečný v rámci celé České republiky. Můžete se vydat po naučné stezce například k náhrobku rodičů moravskotřebovského kata Bohla nebo na vyhlídku U plačící Anny. Toto romantické místo je odkazem na baladický příběh nešťastné lásky Anny Gläserové a Josefa Herknera. Anna se na přání rodičů musela provdat za jiného a po necelém roce nešťastného manželství zemřela. Josef tělo své milé v tajnosti z hrobu vykopal a přenesl jej do své zahrady na úbočí Křížového vrchu.

www.moravskatrebova.cz

Napsat komentář