logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Nové expozice muzea Podkrkonoší v Trutnově baví neotřelými tématy

Datum: 27.07.2018

Muzeum_Trutnov

VYDEJTE SE DO MUZEA PODKRKONOŠÍ V TRUTNOVĚ, KDE NA VÁS ČEKAJÍ NOVÉ, ATRAKTIVNÍ HISTORICKÉ EXPOZICE.

Co je na nich neobvyklého? Poutavou formou přibližují hrady, zámky a chalupy Trutnovska. Připomínají, že objekt dnešního muzea je bývalým trutnovským hradem a zámkem, ale hlavně ukazují, že region Krkonoš a Podkrkonoší není pouze oblastí vhodnou pro horskou turistiku či lyžování a obdivování přírody, ale může se pochlubit i atraktivními historickými památkami!

První expozice nese název Hrady Trutnovska a dominuje jí výjev z roku 1517 představující ražbu falešných mincí na trutnovském hrade. Víte, že jde o reálnou událost z trutnovské historie, kterou zaznamenal v 16. století kronikář města Simon Hüttel?

Druhá expozice se jmenuje Zámky Trutnovska. Výjev zde zachycuje s využitím mobiliáře pocházejícího ze zámku ve Vrchlabí a Horním Maršově setkání hraběnky Aloisie Czernin-Morzinové s věhlasným pražským architektem Josefem Schulzem, který pro tento rod v Krkonoších projektoval na konci 19. století některé stavby.

A co poslední, nová expozice Chalupy Trutnovska? Ukazuje, jak žili oproti šlechtě prostí lidé. Kraluje jí interiérová instalace v podobě světnice chalupy podkrkonošského tkalce z 19. století. Kromě náčiní ke zpracování lnu a domácké tkalcovské výrobě vás jistě zaujme autentický lidový malovaný nábytek, a to včetně postele s nebesy z roku 1839. Expozici uzavírá přístavek s vystaveným zemědělským nářadím.

www.muzeumtrutnov.cz

Napsat komentář