logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Na veletrhu Holiday World budete mít svět jako na dlani – letos poprvé v Letňanech

Datum: 11.02.2020

Maroko-Holiday-World Holiday_World-foto1

Větší a modernější veletrh cestovního ruchu Holiday World se bude konat už podevětadvacáté. Premiérově se však 13. až 16. února 2020 představí v prostorách letňanského výstaviště PVA Expo Praha. Návštěvníky potěší i souběžný veletrh Region World, který nabídne v celé své kráse klenoty krajů České republiky. Aktuální nabídku zájezdů do celého světa nabídnou desítky cestovních kanceláří a agentur.

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu Holiday Worldje nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. V roce 2020 se na veletrhu Holiday World představí národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, například Ameriky, Asie a Afriky. Na turistické zážitky budou lákat regiony České republiky a aktuální nabídky zájezdů do celého světa nabídnou desítky cestovních kanceláří a agentur.

Veletrh bude opět rozdělen na dny pro odbornou veřejnost (čtvrtek a pátek) a dny pro laickou veřejnost (sobota a neděle). Návštěvníky letos veletrh překvapí intenzivnější propagací regionů. Neméně atraktivní Region World totiž nabídne v celé své kráse i klenoty krajů České republiky, a to především z pohledu pěší turistiky. Partnerským krajem pro rok 2020 se stal Jihočeský kraj. Ve spolupráci s Plzeňským krajem představí například Zlatou stezku, více než 600 km síť stezek na území obou krajů, ale i nově certifikovanou stezku podél Lužnice, kterou připravila turistická oblast Toulava.

Součástí veletrhu bude i bohatý doprovodný program a řada konferencí na téma cestovní ruch a trendy letošní sezony. V rámci doprovodného programu se bude opět konat velkolepý cestovatelský festival Prima Zoom WorldFilm. Ten je každoročně úplně prvním velkým cestovatelským festivalem u nás. A nejen proto je vždy přehlídkou největších expedic, které v uplynulém roce proběhly, setkáním autorů, kteří vydali nové knihy či uvedli nové filmy. Doprovodný program nabídne také oblíbený filmový festival Expediční kamera. Ve spolupráci s hlavním mediálním partnerem, společností C.O.T. media, proběhne již 16. ročník vyhlášení Osobnosti cestovního ruchu za rok 2019 a udělování prestižního ocenění Holiday World Award za přínos k rozvoji cestovního ruchu.

Veletrh Holiday World také velmi příjemně spojil své síly s veletrhem Památky – Muzea – Řemesla. Díky tomuto svazku dochází k úžasné a logické synergii mezi památkami a cestovním ruchem, kdy se na akci, pod záštitou Ministerstva kultury ČR, budou prezentovat nejzajímavější památkové objekty v zemi, včetně církevních.

Veletrh bude pro veřejnopst přístupný v pátek od 14:00 do 18:00 hodin, v sobotu od 9:30 do 18 hodin a v neděli od 9:30 do 15 hodin. Základní vstupné pro veřejnost bude stát na místě 150 Kč.

Tatra kolem světa, Pacifická hřebenovka a Dalibor Gondík s karavanem

Veletrh nabídne o víkendu také mimořádnou příležitost rozloučit se s týmem expedice Tatra kolem světa 2. A co víc, celý víkend si návštěvníci mohou přímo na veletrhu, v hale č. 6, v klidu na vlastní oči prohlédnout unikátní Tatru 815. Speciálně upravený vůz, který 22. 2. 2020 naváže na expedici Tatra kolem světa z let 1987 až 1990. Poutavé vyprávění o celém projektu, včetně promítání, budou mít dobrodruzi Marek Havlíček a Petr Holeček na hlavním pódiu oba dva víkendové dny.

Zajímavé budou rozhodně i přednášky o Pacifické hřebenovce. O své zážitky se podělí Monika Benešová. Holka z Moravy, která se během cesty postavila nemoci, poušti, omrzlinám, medvědům i pumám.

Poznejte osobně hlavního protagonistu výpravy Fotr na tripu. Sympatický expert Pepa vám osobně poradí, jak s malými dětmi projet Ukrajinu, Moldávii, Gruzii, Ázerbájdžán, Kyrgyzstán a Kazachstán. Dalibor Gondík naopak prozradí, jak si užít cestování karavanem po Slovensku.

Volnou vstupenku na tuto skvělou akci, která se koná pro veřejnost od pátku 14. února (v pátek poze 14 – 18 hod.) do neděle 16. února, si můžete stáhnout zde.

Napsat komentář