logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Krkonošské cyklobusy křižují nejvyšší české hory již 15 let

Datum: 01.10.2018

Krkonosske_cyklobusy (Milan Drahonovsky)

ZA TUTO DOBU SI ZÍSKALY PŘÍZEŇ MNOHA CYKLISTŮ, ALE I TURISTŮ, KTEŘÍ PODNIKAJÍ PEŠÍ VÝLETY NA HŘEBENY KRKONOŠ.

Za čtrnáct ročníků autobusy přepravily 468 056 cestujících a 50 804 kol. A pokud nám letos počasí bude přát, s potěšením přivítáme půlmiliontého cestujícího v Krkonošském cyklobusu. Tak kdo z vás to bude?

Na každoročním slavnostním zahájení se sejde parta nadšenců, kteří se rádi společně svezou cyklobusem, dozvědí se o novinkách a zajímavostech z Krkonošského národního parku a pak se rozjedou vstříc jedinečnému zážitku v rozmanité krkonošské krajině po značených cyklotrasách.

V letošním roce Krkonošské cyklobusy zahajují svoji jízdu 2. června a ukončují ji 30. září. Tak šlápněte s námi do pedálů a vydejte se za poznáním střední části Krkonoš!

Jestli chcete ušetřit vaše nohy nebo čas, můžete také při plánování svých cyklotoulek Krkonošemi využít lanovky s přepravou kol zdarma a přiblížit se tak zase o kousek výš svému vysněnému cíli. A projížďka z kopců a kopečků jistě také bude skvělým výletem.

Pokud nejste zrovna milovníci dlouhých sjezdů nebo výšlapů, otestujte cyklobusy směřující do Podkrkonoší! Na cestách v podhůří hor se určitě zastavte u romantické přehrady Les Království, rozhlédněte se po krajině z vrcholu Zvičiny nebo si protáhněte nohy při prohlídce kolem barokního

hospitálu Kuks. Jestliže máte dost sil a chuť se vydat rozmanitou cestou podél jedné z nejkrásnějších evropských řek, nabízí se vám možnost projet alespoň část Labské stezky třeba do Hradce Králové anebo zpět do Krkonoš.

Krkonošské cyklobusy jsou připraveny i na rodiny či partu přátel, kteří rádi stráví den na

kole společně a užijí si tak radost z neobyčejných zážitků. Pro představu, autobusy jsou

vybaveny na přepravu 15 až 35 kol.

www.krkonose.eu/cs/cyklobusy

Napsat komentář