logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Dolní Morava prodlužuje lyžařské zážitky díky čtyřem mamutím sjezdům

Datum: 07.11.2020

Restaurace Skalka, Stezka v oblacích 2 dm

Na kopce pod Králickým Sněžníkem se již brzy začnou snášet první sněhové vločky. Lyžařská sezóna už je na dohled a s ní i novinky na Dolní Moravě! Díky propojení areálu si od letoška budete moci užívat dlouhé jízdy na čtyřech mamutích sjezdech. Více než deset kilometrů sjezdovek si tak nyní vychutnáte ještě víc. 

Každá z tras nadchne jinou vlastností. Jedno však mají všechny mamutí sjezdy společné – několik kilometrů dlouhé a silné zážitky. Propojením oblíbené panoramatické sjezdovky Slamník a červené sjezdovky Sněžník B vznikla zajímavá trasa dlouhá téměř dva a půl kilometru. Pokocháte se na ní přírodou, ale také se do toho pořádně obujete. Spojením jízdy po Slamníku, Sněžníku A a Kamile se dočkáte intenzivních zážitků. V úvodu si můžete užít zasněženou horskou krajinou, ve střední části vám zvedne adrenalin jedna z nejprudších černých sjezdovek v Česku a uklidnit se můžete v závěrečné pohodové části. Dohromady jde téměř o dva kilometry. Pro ty, co si rádi užívají výhledy, je určená trasa vedoucí přes Slamník, Vyhlídkovou, horní spojovací sjezdovku a Kamilu a délce více než tři kilometry. Užijete si pohled na horské svahy a projedete se kolem Stezky v oblacích ozdobené námrazou. Vyhlídkovou jízdu zakončíte na červené sjezdovce Kamila. Propojení sjezdovek Slamník, Vyhlídková, Velký Slon a Ondráš, táhnoucí se bezmála tři kilometry, se proměňuje z příjemného rozjezdu až po adrenalinovou zábavu na snow trailech, terénních vlnách na crossové trati, klopenkách a tunelech ve fun trailu nebo na skokáncích a bednách ve snowparku. 

Mezi letošními novinkami by nemělo zapadnout chystané večerní lyžování na sjezdovce Kamila. Podél široké trati roste šestnáct výkonných LED světel, které si posvítí na zasněženou sjezdovku po setmění. Prodlouženou radost z lyžování si užijete několikrát týdně. 

Kromě těchto čerstvých inovací přibydou na Dolní Moravě také zbrusu nová zasněžovací děla na věžích a zasněžovací tyče TechnoAlpin. Na celé ploše sjezdovek je tak stoprocentně garantovaný sníh. Podrobnosti k chystané zimní sezóně, detaily k jednotlivým sjezdovkám, ubytování i stravování najdete na www.dolnimorava.cz.

Napsat komentář