logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

5 věcí, které byste si neměli nechat ujít při návštěvě Cornwallu

Datum: 23.11.2019

Mousehole[1]
Plánování dovolené je zábavné, ale i časově náročné. Avšak dostatek znalostí o cíli, který si vyberete, vám pomůže zajistit, že budete mít při vaší příští dovolené nejlepší zkušenosti. Pokud si to zamíříte na jih Anglie k nádherné krajině Cornwallu a jeho ohromujícím pobřežím, pak je zde 5 věcí, které musíte tam podniknout!

Navštivte projekt Eden

Projekt Eden Biomes je rájem exotického života rostlin a botanického vzdělávání. Je to tip na skvělý rodinný den pro dospělé a děti všech věkových skupin, aby se dozvěděli něco více o rostlinách, dopadu na životní prostředí a vědě. Případně se vydejte na Eden Sessions, populární hudební akce, které se často konají v tomto pozoruhodném místě.

Zkuste bloudit v Heliganských zahradách

Ztracené zahrady Heliganu jsou jedním z nejromantičtějších míst v Anglii. Tento kdysi ztracený a opuštěný ráj byl navrácen do své dřívější slávy a je tipem na krásný den s kouskem historie pro celou rodinu.
A co víc, je to jen kousek od nádherného pobřeží Roseland Heritage.

Povečeřejte v Michelinské restauraci

Cornwall nabízí velkolepé kvalitní kuchyně. Rick Stein a Jamie Oliver zde mají prosperující restaurace. Mezi nejvyhlášenější restaurace v Cornwallu patří:
Restaurant Nathan Outlaw – Port Isaac
Outlaw’s Fish Kitchen – Port Isaac
Paul Ainsworth at Number 6 – Padstow
Rick Stein – Padstow
Jamie Oliver’s Fifteen – Newquay
Driftwood – Truro
Trevenson Restaurant – Redruth

Surfujte na Fistral Beach

Fistral Beach je jeden z nejfrekventovanějších surfařských cílů ve Velké Británii. Je to místo, kde se každý srpen koná hlavní festival surfařů a skejtařů „Boardmasters“. Zbytek roku nabízí širokou škálu surfových a vodních sportů pro všechny věkové kategorie a schopnosti. Na pláži v kombinaci se skvělými restauracemi a prosperujícím nočním životem je Newquay skvělým cílem zábavy všeho druhu.

Jeskyně Newquay

Návštěva jeskyní Carnglaze v St. Neot a její křišťálově čisté podzemní jezero je nutností při návštěvě Cornwallu. Pokud budete mít štěstí, bude v jeskyni také koncert – jeden z nejunikátnějších zážitků nejen v Cornwallu, ale v celé Anglii.

Napsat komentář