logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Zimní sklářské čtvrtky aneb Po stopách skřítka Střípka v Železném Brodě

Datum: 15.01.2019

382c8631-9cc4-4b1c-8492-9476fcd8417c_656_449_crop
Jedinečná možnost navštívit vždy ve čtvrtek sklářské firmy a užít si neopakovatelný zážitek. Akce trvá až do 31. března 2019. Budete moci zhlédnout různá sklářská řemesla a koupit si české sklo za nejlepší ceny přímo od výrobců.
Do projektu „Po stopách skleněného skřítka Střípka” se zapojily sklářské firmy, muzea i sklářská škola. Některé firmy nabízejí právě ve čtvrtek zajímavé slevy na nákup zboží, jiné zase sklářskou dílničku. Nabídka čtvrtečního programu je opravdu pestrá. Pokud navštívíte v rámci akce Zimní sklářské čtvrtky minimálně šest míst z dvanácti a získáte od jednotlivých firem otisk razítka do hrací karty, obdržíte na Turistickém informačním centru v Železném Brodě skleněnou, ručně vyráběnou, postavičku skřítka Střípka. Razítka můžete sbírat po celou dobu sklářských čtvrtků, není podmínkou nasbírat je všechny za jeden jediný den.

Do akce jsou zapojeny: Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Železný Brod, Minimuzeum skleněných betlémů, Městské muzeum v Železném Brodě – sklářská expozice, Městská galerie Vlastimila Rady a sklářské firmy DT Glass s. r. o.Detesk, s. r. o., MISAMO – AAC, s. r. o., Glasstech s. r.o., Ateliér Pavlíny Čambalové a Lampglas s. r. o. a také sklářka Jana Šavrdová a Sklářské studio Oliva.

Napsat komentář