logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Zámek Pardubice láká na hrdiny animáků i obří žihadlo

Datum: 11.07.2018

1200px-Zamek_pce_2

Co patří mezi největší letošní magnety Zámku Pardubice? Kromě oblíbených prohlídek rytířských sálů také výstavy Východočeského muzea, koncerty či divadelní festival.

Viděli jste někdy včelí žihadlo v nadživotní velikosti? Včely ze všech ú(h)lů je interaktivní výstava, která o včelách prozradí úplně vše. Nechybí v ní živé včely v dobře utěsněném proskleném úlu. Výstava potrvá až do 23. září.

Výstava o animovaném filmu Velký svět malých hrdinů odhalí, jak se krůček po krůčku rodí z literární předlohy příběh a jak zblízka vypadá česká komerční i nezávislá tvorba. Od 15. června do 21. října tu spatříte například loutky a dekorace z trilogie Fimfárum, filmu Lajka nebo seriálu Pat a Mat. V parkánovém příkopu zámku nahlédnete od 18. května 2018 do 28. dubna 2019 do exotické Asie! Volně přístupná výstava velkoformátových fotografií Vladimíra Lemberka ukáže, jak se žije lidem v Barmě. Výstava Od stříbrného českého tolaru k americkému dolaru vás od 13. dubna do 19. srpna provede historií tolarových měn, počínaje ražbou v Jáchymove roku 1520. Vysvětlí, proč se právě „dollar“ stal hlavní měnovou jednotkou USA.

Divadelní festival pod širým nebem Pernštejn(l)ove již potřetí zaplní o hlavních letních prázdninách areál pardubického zámku. Vybrané soubory zahrají od 31. července do 4. srpna o lásce ve všech jejích podobách.

Přijďte si vychutnat rovnež koncerty nejrůznějších žánrů! Duo Mellison vás potěší 23. května, Jazz Band Jindřicha Pavlíka pak 13. června. Letní maškarní večírek Paní pávová čeká přijde na řadu 26. července.

Závěr léta bude patřit tradičně Sportovnímu parku Pardubice a Pardubickému festivalu vína. Ten zámecké prostory hostí od 24. do 25. srpna.

www.vcm.cz

Napsat komentář