logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Zámecké hotely středních Čech zvou k valentýnskému pobytu

Datum: 04.02.2019

Zámek Liblice Honey Pavilion_MCELY BOUQUET SPA

Rok od roku je oslava svatého Valentýna oblíbenější i v České republice. A to i přesto, že zde nemá hlubší tradici. Vyzdobené výlohy květinářství, čokoládoven a dalších prodejen připomínají již od poloviny ledna, že se něco chystá. A to platí i pro hotely a penziony ve Středočeském kraji, kam zamilovaní jezdí tento anglosaský svátek oslavit. Mezi páry jsou nejoblíbenější zámecké hotely, kde se cítí jako v pohádce. Ubytování na zámku nabízí nejen romantické prostředí, ale také wellness služby a nezapomenutelný gastronomický zážitek, který připraví v zámecké kuchyni.

Velké oblibě se ve Středočeském kraji těší pobyty na šlechtických místech, během kterých na návštěvníky dýchne historie. Každé ze zámeckých sídel je něčím jedinečné. Některé nabízí luxus a přenese hosty do minulosti, další se zaměřuje na aktivní trávení času, jiné zase potěší zdařilým spojením starého a moderního stylu. Během valentýnského pobytu mohou partneři splnit přání svých protějšků a alespoň na den z nich udělat opečovávanou princeznu nebo prince ze zámku. Možnost romantického pobytu a relaxace s lázeňskými procedurami nejen na Valentýna nabízí zámky Jemniště, Čechtice, Loučeň, Ratměřice, Štiřín nebo zámecký hotel Liblice.

Speciální valentýnskou nabídku připravil Chateau Mcely, který se nachází uprostřed krásné přírody Svatojiřského lesa nedaleko Prahy. Lázně jsou zasvěcené přírodní bylinné aromaterapii. Pro návštěvníky je připraven saunový domeček, venkovní vířivka, parní bylinná lázně, ale i denní lázně pro hosty bez ubytování. Zároveň také nabízí kulinářské zážitky. Ať to jsou lekce vaření nebo ochutnávka speciálního menu. Páry si také mohou užít romantickou večeři při 101 svíčkách ve zlatém sále nebo relaxační proceduru – Mcelský elixír lásky.

„Nejen valentýnský víkend vybízí k návštěvě šlechtického ubytování. Pohádkové bydlení spojené s wellness je skvělým dárkem a odreagováním pro všechny, kteří si rádi užijí relaxační a lázeňské procedury, chvíle klidu a hýčkání v příjemném prostředí. Zároveň lze spojit relaxační víkend se sportovním vyžitím. Ve středních Čechách se také nachází menší lyžařská střediska, ledová kluziště a nic nepřekoná romantickou procházku zimní středočeskou krajinou,“ říká Markéta Wernerová, ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu.

Den svatého Valentýna se slaví převážně v anglosaských zemích každoročně 14. února jako svátek lásky. Svátek je pravděpodobně odvozen od svátku Lupercalia, kdy v předvečer tohoto dne byly do „urny lásky“ vloženy lístečky se jmény dívek. Mladíci poté tahali lísteček a dívka, jejíž jméno si vybrali, se měla stát v následujícím roce jeho „miláčkem“. Legenda také říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi, který za vlády Claudia II., i přes zákaz tajně ovládal mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února. A tak splynul svátek Luprecalia s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.

Napsat komentář