logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Začátek září v Karlových Varech ozdobí porcelán

Datum: 03.09.2019

karlovy-vary-shutterstock-484718044_2
Nejen léčebné prameny a mezinárodní filmový festival proslavily největší západočeské lázně. Pojmem je i karlovarský porcelán, a to hlavně díky největšímu českému výrobci – místní firmě Thun 1794. Portál Kudy z nudy vás zve na Podzimní porcelánové slavnosti, které zde pořádá tato slavná porcelánka 6. – 8. září 2019.

Podzimní porcelánové slavnosti 2019 vypuknou v pátek 6. září ráno před Grandhotelem PuppKarlových Varech a potrvají až do pozdního odpoledne v neděli 8. září. Akce, která letos slaví už svůj 24. ročník, láká všechny návštěvníky Karlových Varů na pestrý program.

Především budete moci zvýhodněně nakoupit porcelán a sklo – nejdůležitější částí slavnosti totiž budou prodejní trhy, které bude tvořit 25 prodejních stánků s výrobky z dílen západočeských společností Thun 1794, Český porcelán Dubí a Duchcov, Hotelový porcelán G-Benedikt, sklárny Moser či Porcelánky Rudolf Kämpf Loučky.

Prostřené stoly v Puppu

Velkým lákadlem Porcelánovách slavností je každoročně expozice „Prostřené stoly“, kterou pořádá firma Thun 1794 a je umístěna přímo v hlavním sále Grandhotelu PuppSlavnostně naaranžované tabule představí její současnou produkci – jedinečný tvrdý porcelán, který se vypaluje při neuvěřitelných 1 405 stupních Celsia a firma se jím proslavila již před 220 lety.

Samozřejmostí jsou také pestré programy pro děti – Porcelánová školička, soutěže atd. Děti si mohou vyrobit svůj vlastní hrneček, který bude na místě vypálen a poté si ho odnesou domů. Celou víkendovou atmosféru podpoří vystoupení folklorních souborů z celého světa.

Zdroj: Kudyznudy.cz

Napsat komentář