logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Za Jeníčkem a Mařenkou do Perníkové chaloupky

Datum: 08.03.2019

Kralovstvi_perniku

Hledáte originální výlet pro děti i pro dospělé za hranice všedních dnů? Navštivte Království perníku pod hradem Kunětická hora u Pardubic!

Zakoupením vstupního víza získáte právo zúčastnit se zážitkového programu v roli, kterou si vyberete. Může to být žebrák, Jeníček nebo Mařenka, turista, rytíř se sluhou či hrabě s družinou.

Co dostanete jako bonus? Přiměřené životní dávky k vašemu užitku. Jejich hodnotu pak budete moci vyžebrat, vyprosit, objednat anebo poručit za spotřební rekvizity, jako je jídlo, pití, perníky, upomínkové předměty a různé další aktivity.

Doporučujeme vám v rolích Jeníčka či Mařenky navštívit Muzeum perníku s Ježibabou v Perníkové chaloupce. Pro děti od 4 let věku je tam připraveno neobvyklé zamyšlení nad pohádkou O perníkové chaloupce.

Dospělé zaujme historie perníkářského řemesla a pardubického perníku s předvedením tradičního řemesla v Perníkářské dílně Ježibaby, ale také velká výstava mistrovských perníků z různých soutěží.

Na celý prosinec se Muzeum perníku obléká do sváteční vánoční výzdoby. Tradiční perníkovou vůni doplňuje řada různě nazdobených vánočních stromečků a dekorací, přičemž dominují netradiční ozdoby ze slámy, papíru, provázků, nití, ovoce, lineckého pečiva a perníčků. Ozdoby, z nichž snad každého osloví zručnost a laskavá duše jejich tvůrců…

 

www.pernikova-chaloupka.cz

Napsat komentář