logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Vypravte se do Klopotovského údolí za jelenem Matějem!

Datum: 15.03.2019

Oborka Klopotov 02 Oborka Klopotov 01

Vypravte se bez obav do lesního světa za dobrodružstvím s jelenem Matějem! Kam? No přece do novoměstského Klopotovského údolí! Na stezce podél potoka na vás čeká osm nových informačních tabulí a čtyři dřevěné interaktivní prvky!

Jelen Matěj vás tu seznámí s životem v Klopotovském lese. Hlavně zvídavé děti si mohou na 1,5 kilometru dlouhé stezce otestovat, jak daleko oproti lesním zvířátkům doskočí, porovnají, jaký zvuk mají různé druhy dřeva, nebo se přesvědčí, že strom je pro zvířátka totéž, co pro nás bytový dům…

Les je vlastně takovým velkým zvířecím sídlištěm. A tak si zde mohou děti zahrát na detektiva a určit, jaké zvířátko tady zanechalo své stopy.

A co je zřejmě největším lákadlem údolí? Obůrka se zvířátky! Čekají tady na vás jeleni, divoká prasata i voliéry s ptactvem.

Aby toho nebylo málo, tak celé putování je doplněno rébusem od jelena Matěje. Jeho řešení dětem zkrátí čekání na opečené špekáčky na konci stezky a odhalí tajemství příběhu sedláka Merty.

Sbalte si špekáčky do batůžku a vydejte se za jelenem Matějem!

Projekt Naučná stezka – Obůrka Klopotov byl podpořen z Programu rozvoje venkova – Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova.

www.kladskepomezi.cz

Napsat komentář