logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Výlety po středních Čechách podle Václava Noida Bárty

Datum: 19.06.2020

Pruhonický park (3) Mnichovo Hradiste (3)

Do kampaně „Královských 72 hodin“, na níž Středočeská centrála cestovního ruchu spolupracuje se Středočeským krajem a která má obyvatele České republiky motivovat k podnikání cest po regionu, se zapojil také zpěvák Václav Noid Bárta. Muzikant je od nedávna již dvojnásobným otcem, proto jeho doporučení, kam se vydat ve středních Čechách na výlet, ocení především rodiny s dětmi.

Václav Noid Bárta prožil ve středních Čechách dětství a nyní zde bydlí se svojí vlastní rodinou. Svým dvěma malým dcerám chce již odmalička ukazovat, kolik nádherných zákoutí kraj kolem hlavního města výletníkům nabízí. Jelikož je jeho starší dcera ve věku, kdy ji baví pohádky, nejčastěji s rodinou zavítá na některý ze středočeských zámků. Nádherné jsou například zámky Veltrusy, Žleby, Zásmuky, Kačina, Zruč nad Sázavou, Jemniště, Konopiště, Průhonice, Mnišek pod Brdy či Dobříš.

Za historií a cennou architekturou doporučuje vyrazit do Kutné Hory: „Miluju Kutnou Horu, myslím, že by ji měl každý alespoň jednou za život navštívit. Je to nesmírně krásné město plné památek.“ Královské horní město, jehož historické centrum je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, zažilo v minulosti nesmírný rozkvět a ve středověku patřilo mezi mocenská a finanční centra říše. Důkazem dlouhodobé prosperity a bohatství je dodnes dochované velké množství vzácných pamětihodností. Mezi ty nejcennější patří chrám svaté Barbory, klenot pozdní gotiky. Nejen kutnohorské centrum nabízí turistům nevšední zážitky, také v bezprostředním okolí města se nachází místo lákající tuzemské i zahraniční výletníky – je jím sedlecký areál rovněž chráněný organizací UNESCO a sestávající z katedrály Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele a kostnice patřící mezi nejnavštěvovanější památky Středočeského kraje.

Okolí Kutné Hory je také jako stvořené k výletům na kolech – kvalitních a upravených cyklostezek se malebnou krajinou vine nespočet. Václav Noid Bárta ale zatím častěji vyráží na pěší výlety, aby mohl poznávat krásy přírody s dětmi. Nejčastěji zavítá do Posázaví: „Moc rád se procházím po březích řeky Sázavy, ale úžasných středočeských koutů je samozřejmě mnohem víc, napadá mě ještě vyhlídka Máj a soutok Sázavy s Vltavou u Davle,“ prozrazuje své tipy hudebník.

Místem, které si podle něho určitě zamiluje každé dítě, je farma v obci Soběhrdy ležící nedaleko od Benešova. Farma a zábavní park jsou skutečným dětským rájem plným atrakcí a domácích i exotických zvířat. Nepochybuje ale, že se tu zabaví i dospělí a celá rodina si den strávený na čerstvém vzduchu a v obklopení zvířat zajisté užije.

Napsat komentář