logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Výlety po středních Čechách podle hudebníka Michala Dvořáka

Datum: 06.07.2020

Mirakulum (2)-min

Slavný český hudebník, skladatel a producent Michal Dvořák, jedna z tváří kampaně Středočeské centrály cestovního ruchu „Královských 72 hodin“, procestoval doslova celý svět, ale na krásy středních Čech nedá dopustit. Svá oblíbená místa si nenechal pro sebe, ale podělil se o ně v rozhovoru, jenž je součástí zmíněné obsáhlé kampaně.

Michal Dvořák je velmi vytížený člověk, který díky své práci a svým projektům objel celý svět. Proto jsou jeho tipy a cestovatelské rady tolik cenné a jeho zapojení se do kampaně, která má motivovat Čechy k tomu, aby cestovali po vlastní zemi a poznávali její nádherná zákoutí, tolik cenné. „Po Čechách cestuji rád, je to příjemná změna oproti mým pracovním cestám, které jsou často zahraniční. Nejvíc si odpočinu u přehrad nebo na březích řek, na horách, při procházkám lesem. Mám rád přírodu, ale nepohrdnu ani památkami. Střední Čechy jsou jich plné, to je jejich velké plus,“ svěřil se Michal Dvořák.

Jelikož je jeho pracovní rozvrh opravdu nabitý, čas strávený na soukromých cestách je pro něho zároveň dobou, kterou chce věnovat rodině. „Čas na rodinu si vždycky najdu a také cítím, že když ho strávíme společně na výletě, je to mnohem příjemnější, než když se jen potkáme doma. Rádi sportujeme, chodíme na túry a jezdíme na kolech. K tomu jsou střední Čechy jako stvořené – je tu tolik kvalitních cyklostezek,“ popisuje rodinné výlety hudebník.

Jeho nejmilejším středočeským místem jsou Poděbrady. Důkazem jeho náklonnosti je také to, že právě toto královské město se stalo dějištěm hudebního a multimediálního festivalu Soundtrack Poděbrady, jehož je ředitelem.

Střední Čechy mám velmi rád, jsem tu doma. Mojí srdcovkou jsou určitě Poděbrady. Dokázal bych o nich básnit dlouhé hodiny! Je to překrásné lázeňské město s bohatou historií jen kousek od Prahy. Ti fyzicky zdatní se tam dostanou dokonce i na kole. Je to místo, kde si každý najde to své, bude se tu líbit kulturním a historickým nadšencům i těm, kdo rádi sportují – v létě se vykoupete v jezeře nebo v řece, můžete si zahrát golf, tenis nebo fotbal a pak se projít po upraveném parku, navštívit zámek a podívat se, kde studovali Václav Havel, Miloš Forman a Ivan Passer,“ popisuje klady Poděbrad Dvořák.

Další destinací, kam hudebník s rodinou rád zavítá, je zábavní park Mirakulum. V tomto centru se zabaví dospělí i děti, jelikož je zdejší nabídka atrakcí velmi bohatá a pestrá. Součástí parku je například vodní svět, lanové centrum, lesní město, zoologická zahrada, naučné zahrady a stezky, bludiště a mnoho dalšího. V areálu se nachází také klidná zákoutí, která si lze pronajmout a uspořádat zde oslavy a grilování. V okolí je mnoho penzionů, v nichž je možné se ubytovat a užít si zde skvělou dovolenou.

Napsat komentář