logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Výhledy na Beskydy, Polsko i Slovensko z jednoho místa

Datum: 06.02.2019

20190202_114755-1

Letošní rok je na sníh velmi bohatý, tak ne všechny trasy jsou pro zimní výšlapy vhodné. Proto Vám přinášíme tip na výlet, který zvládnou i méně zdatní turisti.

První únorová sobota roku 2019 patřila výletu na Velkou Čantoryji, která leží v Beskydech na hranicích s Polskem. Z Ostravy jsme na parkoviště v Nýdku, kousek od Obecního úřadu, dorazili přibližně za hodinku jízdy autem. Odtud jsme pokračovali dále po červené turistické značce. Po pár kilometrech u rozcestníku Pod chatou Čantoryjí jsme se napojili na značku žlutou a došli jsme na Chatu na Čantoryji. Tady si můžete dát výbornou česnekovou polívku, zahřát se u čaje nebo kávy. Pak občerstveni a plni síly můžete pokračovat na rozhlednu, která se nalézá přibližně 700 metrů od chaty. Cesta na rozhlednu je pouze do mírného kopce, tak tam jste za pár minut. Rozhledna je zpoplatněna, avšak vydaná částka 35 Kč za osobu stojí za nádherné pohledy po okolí. Po vystoupání 118 schodů ve výšce 21 metrů nad zemí se nalézá vyhlídková plošina. Z této výšky je krásný výhled nejen na Beskydy, ale při dobrém počasí také na Vysoké Tatry na Slovensku nebo třeba Goczałkowické jezero či Babí horu v Polsku.

Cestu zpátky jsme nakonec zvolili stejnou, protože jsme nevěděli, zda bude cesta dále prošlapaná. Nicméně se dá dále pokračovat po červené turistické značce po hranici až na Beskydské sedlo či Velký Sošov a odtud zpět do Nýdku. Budete-li se držet trasy, kterou jsme šli my, ujdete přibližně 10 km.

Napsat komentář